banner2

banner1

banner22

Tazminatları verilip...

Arz-talep dengesini tutturamayan TürkTraktör işçi çıkarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gönüllü işten çıkmak isteyenlerin tazminatı veren fabrika yönetimi bugün 29 işçiyi daha çıkardı.

GÜNDEM 16.07.2018, 19:46
Tazminatları verilip...
banner48

TürkTraktör Fabrikası’nın Erenler’de ki tesisinde çalışan 29 emekçi haftanın ilk iş gününde sürpriz ile karşılaştı. İlk olarak Haberlisin.com’un gündeme getirdiği işten çıkarma olayıyla ilgili yetkili sendika açıklama yapmış ve işten çıkarma olayı olmadığını gönüllü işten ayrılma olayı olduğunu söylemişti. 24 Haziran seçimlerinin hemen ardından gönüllü işten çıkmak isteyenlere iki maaş ikramiye ve tazminatlarını ödeyerek 30 emekçi ile yollarını ayıran fabrika bugün de 29 işçinin çıkışını verdi.

TEDİRGİNLİK YARATTI

Geçtiğimiz günlerde gönüllülerin işten çıkmasıyla başlayan süreç bugün fabrika yönetimi tarafından çıkarılan 29 işçi ile devam etti. Yılbaşından bu yana cumartesi günleri izinli sayılan ve vardiya sayısı azaltılan fabrikada emekçi yeni işten çıkarılacak mı sorusuna cevap arıyor. İşçiler arasında konuşulanlara bakılırsa, fabrika yönetimi işçi çıkarmaya devam edecek.

DÜZELME OLMADI

Ekonomik darboğaz yaşayan TürkTraktör “ gönüllü iş bırakma’ projesi ile beklediği emekçi azalmasını yakalayamayan fabrika yönetimi bugün 29 emekçiyle çıkış verdi. 29 Haziran’da 30 gönüllünün iş akitlerinin sona ermesiyle başlayan sürecin devamında 29 kişi daha çıkarıldı. TürkTraktör Erenler fabrikasında bir ay içerisinde 59 kişinin çıkışı yapıldı. Fabrika ekonomisinde beklenen düzelme olmamasından dolayı işten çıkarmaların devam edeceği bilgisine ulaşıldı.

[ilgili-haber=20980]

Yorumlar (0)