banner2

banner1

banner22

Taş ocaklarına karşı halkı bilgilendirdiler

Batı Karadeniz Çevre Platformu ve Sakarya Kent Çalışma Derneği, Ferizli ve Karasu ilçelerinde açılması planlanan madenlere karşı Konacık Mahallesindeki vatandaşları bilgilendirdi.

GÜNDEM 13.09.2020, 16:22 Editör: Ebru Bulut
Taş ocaklarına karşı halkı bilgilendirdiler
banner48

Sakarya Kent Çalışma Derneği, Türkiye Çevre Platformu paydaşı ve Batı Karadeniz Çevre Platformu sözcüleri, maden sahası olarak belirlenen ve arama ihalesi yapılacak olan Karasu Konacık Mahallesi'nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Batı Karadeniz Çevre Platformu ve Sakarya Kent Çalışma Derneği, Karasu ve Ferizli'de açılması planlanan maden alanlarına ilişkin Konacık Mahallesinde vatandaşları bilgilendirdi.

VATANDAŞLARI UYARDILAR

Ferizli ilçesinde yaklaşık 3000 hektarlık maden alanından Ağacık Nalköy Sarıahmetler Konuklu Çiftlik Teberik Kuzca mahalleleri doğrudan etkilenecek. Karasu ilçesinde de yaklaşık 700 hektarlık maden alanından Adatepe Konacık Karapınar Akkum Hürriyet Gölkent mahalleleri etki altında kalacak. Platform üyeleri vatandaşlara maden sahalarının açılması halinde çevreye geri dönülemez zarar vereceğini belirterek, uyarılarda bulundu.

Yorumlar (0)