banner2

banner1

banner22

Tartışma kanlı bitti

Serdivan İlçesi Vatan Mahallesi Süleyman Binek Caddesi Abdulhamit 1 sitesinde aidat zammı yüzünden site yöneticisi Ferdi B. ile tartışan Burak Y. isimli şahıs, yanında getirdiği silahla yöneticiyi ayaklarından vurarak kayıplara karıştı.

GÜNDEM 02.11.2020, 11:29 Editör: Ebru Bulut
banner48

TARTŞMA KANLI BİTTİ

Olay, saat 11.00 sıralarında Serdivan İlçesi Vatan Mahallesi Süleyman Binek Caddesi Abdulhamit 1 Sitesi önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, site yönetimi, aidat ücretlerini 210 TL olmasına karar vermesi üzerine apartman sakinleri bu durumdan memnun olmadı ve yönetici Ferdi B., ile konuşmaya karar verdiler. Yönetici ve site sakinleri arasındaki tartışmanın hararetlenmesi üzerine apartman sakini Burak Y., yönetici Ferdi B.’ye belinden çıkardığı silahla ateş etti.

KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI

Saldırgan Burak Y., olay yerinden kaçarken Ferdi B., silahtan çıkan kurşunlarla ayaklarından vurularak kanlar içinde yere yığıldı. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar büyük korku yaşarken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince yaralı Ferdi B., ilk müdahalesi ardından ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ferdi B.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken polis kayıplara karışan saldırgan Burak Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

“KİŞİNİN ELİNDE DÖNÜYOR BU SİTE”

Aidat artışı nedeniyle sitede sık sık tartışmaların yaşandığını belirten Salih Binek isimli site sakini, “160 TL’den 210 TL’ye çıktı fiyat. Bu şirket yönetimle bir oldu, zam yaptı. Vuran kişi bence haklı, ben toplantılara bile gitmiyorum. Burada 3 kişinin elinde dönüyor bu site” dedi. Öte yandan saldırı sonrasında olay yerine gelen Ferdi B.’nin babası, oğlunun ambulansta yaralı halde yattığını görünce fenalaştı.

Yorumlar (0)