banner2

banner1

banner22

Tarım İl Müdürü Nuri Al görevden alındı

7 Kasım 2019'da geçici görevle Sakarya Tarım İl Müdürlüğü'ne atanan Nuri Al, eski görevi olan Kocaeli İl Tarım Müdürlüğü yardımcılığına atandı.

GÜNDEM 09.06.2020, 23:06 Editör: Ebru Bulut
Tarım İl Müdürü Nuri Al görevden alındı
banner48

NE OLMUŞTU?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı denetimlerde, Kocaeli’de faaliyet gösteren Gurme Gıda adlı firmanın ürünlerinde domuz eti kullanıldığı tespit edilmişti. Gurme Gıda adlı et firmasının iki ay arayla yayınlanan listede arka arkaya yer alması denetimlere yönelik yaptırımların sorgulanmasına neden olurken, sahtekârlığın hangi boyutlara geldiğini de gözler önüne sermişti. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde iki ürününde domuz eti tespit edilen Gurme firmasının ocak ayından yayınlanan listede ise bir ürününde yine domuz eti tespit edilmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı da bakanlığa bilgi verilmeden söz konusu firmayı aklayan yazısından dolayı söz konusu Tarım İl Müdürlüğü hakkında soruşturma başlamıştı. Yapılan soruşturma sonucunda, ürünlerinde domuz eti çıkan firmayı aklamaya çalışan görevlilere ceza verildi. Kocaeli İl Müdürü Kerim Mete ve Kocaeli eski İl Müdürü Sakarya Tarım İl Müdürü olan Nuri Al hakkında 1/8 oranında aylıktan kesme cezası verilmişti. Al ve Mete, Kocaeli'nde bir firmaya domuz etini et ürünlerini karıştırmasına karşı aklamaya çalıştıkları iddiasıyla maaş kesimi cezasına çarpıtılmışlardı.

GÖREVDEN ALINARAK KOCAELİ’YE ATANDI

İl Tarım ve Orman Müdürü olarak yaklaşık 7 ay süreyle görev yapan Nuri Al'ın atama yazısı bugün Bakan Bekir Pakdemirli tarafından imzalandı.  Bakan Pakdemirli, Kocaeli İl Tarım Müdürü Kerim Mete'yi de görevinden alındı. Görevden almaların bu soruşturmayla ilgili olup olmadığı bilinmiyor.

Yorumlar (0)