banner2

banner1

banner22

Tarihi ve turistik yerleri gezecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlar için başlattığı yurt dışı gezi programlarına ilimizden 9 mahalle muhtarı katılacak.

GÜNDEM 30.07.2018, 16:42
Tarihi ve turistik yerleri gezecekler
banner48

Her hafta başka bir kafilenin yurt dışına götürüldüğü programda yılsonuna kadar 2 bin muhtarın yurt dışını ziyaret etmesi sağlanacak. Program kapsamında bin muhtar İspanya Endülüs bölgesine, 350 muhtar Kudüs'e, 650 muhtar ise Umre ziyaretine götürülecek.

Yurt dışı programları ile muhtarların bilgi, görgü ve tecrübelerini arttırıp bu tecrübelerini yaptıkları işlere yansıtmaları amaçlanıyor.

Sakaryalı muhtarlar 31 Temmuz-2 Ağustos 2018 tarihleri arasında ülke çapından kafileye dahil olacak diğer meslektaşlarıyla İspanya'nın Endülüs bölgesinde çeşitli temaslarda bulunacak ve kendilerine Kurtuba Camii, Elhamra Sarayı, eski şehir merkezi Albaicin ve şehir merkezi olan Malaga gibi Endülüs'ün tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

İlimizden İspanya gezisine, 15 Temmuz Camili Mahalle Muhtarı Yunus Özçelik, Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, Akyazı İlçesi Türkorman Mahallesi Muhtarı Cihan Yılmaz, Erenler İlçesi Yazılı Mahallesi Muhtarı Şaban Süleyman, Geyve İlçesi Ilıca Mahallesi Muhtarı Süleyman Pınar, Karasu İlçesi Resüller Mahallesi Muharı Yusuf Sağır, Kaynarca İlçesi Kırktepe Mahallesi Muhtarı Mesut Yerlikaya, Sapanca İlçesi Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Nimet Cebeci ve Taraklı İlçesi Mahdumlar Mahallesi Muhtarı Harun Gündüz katılacak.

Yorumlar (0)