banner2

banner1

banner22

Tarihe geçecek

Sakaryalı Karate Antrenörü Ve Dünya Hakemi Uğur Kobaş, Tokyo'da düzenlenecek 2020 Yaz Olimpiyatlarında görev alacak. Kobaş, karate branşında olimpiyatlara giden ilk Türk hakem olarak tarihe geçecek

GÜNDEM 18.11.2019, 16:04 Editör: Ebru Bulut
Tarihe geçecek
banner48

İLK HAKEM

İlimizin ve ülkemizin karate branşındaki yüz akı Uğur Kobaş’a tarihi bir görev verildi. Karate antrenörü ve dünya hakemi Uğur Kobaş, Türk spor tarihinde bir ilke imza atıyor. Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda ülkemizi gururla temsil eden Uğur Kobaş, Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları karate hakemleri arasında açıklandı. Türkiye'den olimpiyatlara katılacak ilk hakem olacak olan Uğur Kobaş böylece tarihe geçecek.

ÜLKEMİZİ GURURLA TEMSİL EDECEĞİM

Türkiye, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda sayısız maçlara çıkan Uğur Kobaş, şimdi olimpiyatlarda görev yapacak olmanın haklı gurunu yaşıyor. Uğur Kobaş yaptığı açıklamada, “Son yıllarda Türk heyeti olarak aldığımız sportif başarılar, dereceler bu başarılar ortada. Bununla birlikte uluslararası federasyonların yönetiminde bulunan Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın yönetimsel başarısı ile birleşince şahsımın olimpiyat hakemi olarak açıklanması da onun ile birlikte geldi. Bu yolda verdiği destek ve güven için Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan başta olmak üzere emeği geçen destek olan herkese teşekkür ederim. Türkiye'den olimpiyatlara giden ilk hakem olarak ülkemizi gururla temsil edeceğim" dedi. 

Yorumlar (1)
Memduh 1 yıl önce
Tebrikler