banner2

banner1

banner22

Tarafsız Cumhurbaşkanını özlüyorum...

CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, canlı yayında Haberlisin Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş’ın sorularını cevapladı. Özkoç TÜVASAŞ'ın Tank Palet gibi yarın BMC yada başka bir gruba verilmesinden endişe duyduğunu dile getirdi. Deprem hasarlı okullar konusunda da açıklamalarda bulunan Özkoç Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı çok istediğini ifade eden Özkoç, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'yu diğer başkanlara göre daha başarılı bulduğunu söyledi.

GÜNDEM 20.06.2020, 21:33 Editör: Ebru Bulut
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç şehir ve ülke gündemini dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genel Yayın Müdürümüz Güven Hasbaş'ın sorularını yanıtlayan Özkoç'un açıklamalarının satır başları şöyle;

"ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPTIK"

CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; “TBMM ile ilgili bir yasaklama olmadığı için görevlerine devam ettiler. Bir işim vardı onu devrettim. Onun haricinde bütün insanlar sıkıntılar içine girdi. Benin derdim Sakarya. Sakarya’da biri yatağına aç girse onu dert edinirim. Biz yatağa yatarken bizi kimse aramasın demiyoruz. Pandemi sürecinde elimizden gelen her şeyi yaptık. Yoğun bakımda kalan hastalarımız için elimizden gelen her yardımı yapıyoruz. Normal Engin Özkoç için zaman var ama Milletvekili Özkoç için zaman yok.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN HAZİNESİNDE PARA YOK”

Özkoç; “İktidarın görevi insanlara hizmet vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak. İktidarın görevi milletin eksiklerini tamamlamaktır. TBMM’de CHP’nin yardım ettiği projeler haber yapılmıyor. Türkiye’de ekonomik bir sıkıntı yaşadığı tablo var. Bunu ben demiyorum TÜİK diyor. Sakarya’da yaşayan 10 kişiden bir kişi gerçekten yoksulluk çekiyor. Bunların yardım aldıkları hiçbir yer yok. Sakarya’da şuan da pandemi süreci hariç 44 bin 788 kişi işsiz. Bunların arasında iş aramaktan bıkmış kişi yok. Sakarya’nın mahkemelerde 300 bin icra dosyası var yani neredeyse 4 kişiden 1 kişi mahkemelik olmuş durumunda. Peki, bunlar pandemi sürecinde ne yapacak. Sen pazarcıyı dışarı çıkartmıyorsun, kahveler kapalı, esnaflar kapalı. Örneğin Almanya pandemi döneminde 825 milyar dolar ayırmış. Yani bütün bunları düşünecek olursak Türkiye’nin 4 milyar bütçe ayırması gerekiyordu. Türkiye bunların çok gerisinde kaldı çünkü Türkiye’nin hazinesinde para yok, israf yaptığı için hazinesinde para yok. Örneğin saraylara biz 10 milyar dolar civarında harcama yapmışız peki biz buralara harcamamış olsaydık ne yapardık. Vatandaşın kullanacağı 10 milyar dolar harcayacak parası vardı. Eğer biz şehir hastanelerini bu şekilde yapmamış olsaydık, saraylara 10 milyar dolar harcamamış olsaydık, sarayın bir yıl içerisinde sadece yemeğe 900 milyar harcanmamış olsaydı o zaman Türkiye bu sıkıntıları yaşamamış olurduk. Esnafımıza bu paralarla kredi yardımı yapabilirdik, çiftçilere nefes aldırabilirdik. Biz İktidarı boşuna eleştirmiyoruz. Biz pandemi sürecinde 3 hafta vatandaşı içeride tutun dedik. Kirasına ve yiyeceği içeceğine yardım edin dedik. Bu paralı işsizlik fonundan yaralanabilirlerdi. Ama harcanmadı çünkü fonda para yoktu. Şehit ve Gazi ailelerine 607 milyon civarında bir rakamda ayrılmış bir para vardı. Ama bunu dahi yediler ve aileler vermediler.” İfadelerini kullandı.

“İKTİDARIN DAHA HOŞGÖRÜLÜ OLMASI GEREKİYOR”

Özkoç; “İktidarda olan insanları daha hoş görülü olması gerekiyor. Biz bu güne kadar bende olmak üzere şahsımıza ve başkanımıza bir şey demeden o üslupla konuşmayız. Kimse böyle bir hakareti hak etmez. Biz istiyoruz ki kötü söz kullanmayalım doğru konuşalım, ilişkilerimiz doğru çizgide olsun çünkü biz millete örnek olmak zorundayız.” dedi.

“BEN SUÇUM YÜZÜNDEN YARGILANMIYORSAM MİLLETİ TEMSİL EDEMEM”

Engin Özkoç; “Benim bu güne kadar 7 davam vardı. Dokunulmazlık kalkınca davam görüldü ve aklandım. Bir kere milletvekili dokunulmazlığını herkes eleştiriyor. Adam hırsızlık yapıyor dokunamıyorsun. Milletvekili vatandaşı için söylediği söz için konuştuysa ceza almamalıdır. Ama Milletvekili hırsızlık yapmışsa ama dokunulmazlığı varsa bu vurguna devam etmek zorunda mı?. Bazı milletvekilinde para sayma makinesi çıkıyor millet bunu yargılamayacak mı? Ahlaksızlık yapmış mahkemede yargılanmayacak mı? Dava güncelliğini kaybetse de yargılanıyor. Biz CHP’de imzamızı atarken dokunulmazlığının kaldırılmasına evet diyoruz dedik. Bakanlar paralarını çalsın diye yapmadık Onlar yerine gazeteciler yargılansın diye yapmadık. Yargı olursa bir ülkede adalet olursa, hukuk olursa her şey olması gereken gibi olur yani yargılanmam gerekiyorsa yargılanmalıyım. O yüzden dokunulmazlık kaldırılmalıdır milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığı olmalıdır. Ben suçum yüzünden yargılanmıyorsam ben milleti temsil edemem” şeklinde konuştu.

“TBMM'DE EN ÇOK SAKARYA DİYEN MİLLETVEKİLLERİNDEN BİR TANESİYİM”

Sakarya'dan çok ülke gündemine dair açıklamalar yaptığı, şehre dair çok gündem oluşturmadığı yönünde ki soruları cevaplayan Özkoç; “Diğer vekiller tank palet olayını Türkiye ve dünyanın gündemine getiren kim burada miting düzenleyen Sakarya’ya milletvekillerin getiren, tank paleti tüm dünyaya duyuran kim? Sakarya’nın kimsenin sesi çıkmıyordu. Çark caddenin başında oturan ve imza toplayan kim. Ballı kaya projesi ile ilgili Sakarya’da hangi milletvekili soru önergesi ve araştırma önergesini getiren kim. Bunlar olmasaydı gündeme getiremezdik. Ben sapanca gölünü ve TÜPRAŞ’a dava açan kim yaptı bunları. Sakarya’da daha yakın zamanda karasuda limanla ilgili sıkıntıları trenin yapılmayışını, Sakarya’da gar meydanına gidip de kadınlarla eylem yapan ve tren buraya gelsin diye eylem yapan kim. TBMM de en çok Sakarya diyen milletvekillerinden bir tanesiyim." dedi.

“TÜVASAŞ BMC İLE BİR ARAYA GELİRSE HİÇ ŞAŞIRMAM”

Engin Özkoç; “Ben TÜVASAŞ ve dier fabrikaların tek çatı altında toplanması sürecini çok dikkatle takip ediyorum. TÜVASAŞ’ı BMC’ye bağlarlarsa hiç şaşırmam. Genel çatının bir şekilde BMC ile bir araya gelirse hiç şaşırmam. Bizim hiç kimseye ihtiyacımız yok. TÜVASAŞ ilk atölye olarak kurulmuştu sonra fabrika oldu. Tüvasaş ile ilgili kaygılarımı söylüyorum TÜVASAŞ, BMC gibi yabancı firmanın eline giderse ne yapılması gerekiyorsa yapacağız." dedi.

“TANK PALETİN DEĞERİ 20 MİLYAR DOLAR”

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç; "Tank palet şuan da Avrupa’nın en büyük entegre tesisidir. Emsalde karşılığı 20 milyar dolardır. Milli tankın prototopini koç holdinge yaptırıyorsunuz ve milyon dolarlık yatırım var. Prtotopin üretiyorlar ve zamanında teslim etmek istiyorlar ve ihaleye girmek istiyorlar. Ama siz bunlara tank palet hissesini veriyor musunuz? Hayır. Dünyanın en büyük kredisinin açacağını söylüyor musunuz? Hayır söylemşiyorsunuz. 25 yıllık askerlerin bütün gelirlerini karşılayacağını söylüyorsunuz. Türk ordusu dururken katar ordusunu dahil ediyorsunuz. Bunu hangi ülke yapar kendi askeri dururken. Katar bundan Türk ordusu üzerinden yüzde 35 kar edecek. milli tankı üretmek yerine tankı alsak daha karlıydık. Nenden katar ordusu 50 milyona yatırım yapacak diyor ve yapmıyor. Peki BMC sahibi benimle neden yayına gitmekten kaçtı. Ve benimle yüzleşmekten neden kaçtı. Gelsin istediği kanalda konuşalım. Kendisi BMC’yi nasıl aldı konuşalım tank palet bu duruma nasıl geldi konuşalım. Eğer ellerindeki motorları kullanmadan indiriyorlarsa söylesinler. Neden ilk tankı indirmediler çünkü motor yok neden ilk tank üretmediler çünkü şanzıman yok. Eğer CHP bunu gündeme getirirse CHP karşı oluyor oluyor mu oluyor.” dedi.

“OKUL YAKIŞTIRMALARINI DOĞRU BULMUYORUM”

Özkoç; "Ben Sakarya milletvekilleri ile ilgili bir şey söyleyemem ve sert konuşmam. Ben siyaseti ciddi yapıyorum Ali İhsan’ın 21 okul yakıştırmalarını doğru bulmuyorum. 21 okul konusunda gerçekten kırgınım. Oradaki tavrı okul yoktur gibi tavrı doğru değil doğru bulmuyorum. Basın toplantılarında belgeleri verdim yalan söylemedim. Baş başa geliriz beraber otururuz konuruz. 21 okul doğru mudur değil midir? 21 okulun yıkılması 33 okulun yapılandırılması gerekmektedir notu milli eğitim ve valilik raporlarında yer alıyor. Ödenek tahsisi istiyoruz diyoruz Bu resmi yazımıdır evet. Herkese dağıtıldı mı evet. Vali coş inkar etmiyor. 21 okul meselesi var diyor. Kayıtlarda var. 2016 da bir brifing raporu daha yayınlandı ve hemen oradan çıkardı. Bu rapor olduğunda 21 okul çıkarılmış mı oluyor." ifadelerini kullandı.

 “SAKARYA’DA ÇATIŞMAYA İHTİYACIMIZ YOK”

Özkoç; “21 okul meselesi nasıl oldu? Valilik raporunda Sakarya'da 21 okulun depremde hasar gürdüğü ve yıkılması gerektiğinin yazıldığı danışmanlarım tarafından bana iletildiğinde hemen dönemin Valisi Hüseyin Avni Coş'a gittim. Sayın Valim ikimizde devletimize hizmet ediyoruz. Bu doğru mu?'Evet doğru' dedi. Bunu kamuoyuyla paylaşmamız doğru olmaz. Ne yapmamız dedim. Vali Coş derhal bakanlıkla görüşülüp ödenek çıkartılması lazım dedi. 1 Temmuz 2016 yılında TBMM'de yazılı önerge vererek durumun resmi kayıtlara girmesini sağladım. O dönemin Milli Eğitim Bakanı ismet Yılmaz yazılı önergeme cevap verdi. Bunlar kayıtlarda var. Ben yalancılıkla suçlanıyorum. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarla ilgili durumu sordum. 7 okula ait 9 binaya yıkım kararı alınmıştır dedi. Yıkılan okulların yerine yenilerinin yapılması programa alınmıştır. 5 okula ait 6 binada güçlendirme yapılmıştır. 9 okula ait 10 bina güçlendirme programına alınmıştır. Beni yalancılıkla suçlayan Ali İhsan ne diyor? O okullar Engin Özkoç'un söylediği okullar değil. Şimdi buradan soruyorum. Benim söylediklerimin dışında 17 okul daha varsa sen bunlardan sorumlu değilmisin Ali İhsan Yavuz. Sen iktidar partisinin Genel Başkan Yardımcısı olarak ne yaptın? Ben bahse konu okullarla ilgili sana geldim mi? Geldim. Dosyayı sana verdim mi? Verdim. inceleyeceğiz dedin mi? Dedin. Verdiğim dosyalarla ilgili bana bir tek yanlışı ilettin mi? İletmedin. Kimseyi kırmak istemem. Sakarya'da bir deprem olmuş olsa, bu deprem gündüz vakti çocuklarımız okuldayken gündüz vakti olsa (Allah korusun) benim dediğim değilde senin dediğin 17 okulda enkaz altında çocuklarımız kalsa ne yapacaksın? Engin Özkoç'a yalancı demek senin vicdanını rahatlatmış olacak mıydı? O zaman birbirimize samimi olacağız. Okullar için yıkım kararının alınması, güçlendirme yapılması için Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u aradım. Kendisine basın önünde teşekkür edeceğimi söyledim. TBMM'de yaptığım toplantıda teşekkür ettim. Buradan bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum. Sakarya'da çatışmaya değil şehrimiz için çalışmaya ihtiyacımız var" dedi

“TARAFSIZ CUMHURBAŞKANINI ÖZLÜYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hiç pişmanlık duydunuz mu? Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda size bir uyarıda bulundu mu sorusuna Milletvekili Özkoç; “Genel başkan bana herhangi bir uyarıda bulunmadı. Cumhurbaşkanı çıkışımla ilgili ilk burada konuşuyorum siyasi partiler Salı günleri grup toplantısı yapar. Cumhurbaşkanı ak parti genel başkanı olarak Salı günü yapmaktan vazgeçti Çarşamba yaptı. Genel kurulda olanlar genel başkanlar. Çarşamba ise Grup Başkanvekili. Biz Salı günü grup başkanları Çarşamba ve Perşembe basın toplantısı yaparız. Genel başkanımıza toplantıda 6 tane sıfat yakıştırıyor ben bu sıfatları tek tek sıraladım ve geri iade ediyorum dedim. bunu cumhurbaşkanımız 1 kere 2 kere 10 kere söylemedi. Kendisi defalarca söyledik kötü söz sahibine aittir. Benim yaptığım şu dur kendisi ne söylediyse kendisine iade ettim. Ben benden büyük olana bu sözü niye sarf edeyim. Hayatımı Sakarya ve ülkeme hizmet etmekle geçiyor ben hiç kimseye hakaret etmeme ve geri asım atmam. Ben inancımı asla bırakmam milletime bayrağıma be Allah’ıma inancımla hareket ediyorum bize nasıl davranırsanız bizde ona göre hareket ediyoruz. Ben cumhurbaşkanını özlüyorum ben bir tarafsız cumhurbaşkanını özlüyorum.” dedi.

“SİYASET YAPMAMA İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM”

Siyasete devam edecekmisiniz? ederseniz Sakarya'dan mı aday olacaksınız? Sizin desteklemediğiniz bir isim il başkanı seçildi. Bu durum partinize ne getirir ne götürür? sorusuna Özkoç; “Ben Sayın Genel Başkana bundan sonra bir daha siyaset yapmama istediğimi söyledim. Bu son seçilmelerden sonra. Odasına gittim  ve söyledim. Ben 34 yıldan beri Sakarya'dan vekil çıkaramayan CHP’den vekil seçildim. Parti meclisi üyesi oldum Grup Başkan Vekili oldum. Elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştım.  Artık siyaseti bırakmak istiyorum dedim. Ben bu konuda ısrarcı olunca ayağa kalktı ve ben hizmet ediyorsam sende hizmet edeceksin dedi. Ben Sakarya'da neredeyse çocukluğumdan beri kendimi partime vermişim. Elimden gelen hizmeti yaptım. Siyaset sizin sadece istek ve arzunuza göre değildir. Benim şuan ki durumum stabildir. Ben Sakarya’dan aday olmak isterim. Ecevit Keleş ile ilgili her siyasetçinin bir siyasi partide hedefi vardır. Hedefi en üsttür. Onlarda bir sürü şey olmak isterler. PM üyesi, Grup Başkan Vekili...Onun öncesinde milletvekili olmak gerekiyor. Kim var burada Engin Özkoç var. Engin Özkoç giderse vekil olunur gibi bir algı var. Ben şehirde herhangi bir çalışma yaptıysam İl Başkanımız ecevit Keleş'e bilgi vermişimdir. Şuanda gayet uyumlu çalışıyoruz. Farklı zenginleri bizi birlik yapar. İlçe ve İl örgütümle beraber bedava maske dağıtılması için çalışma yapıyoruz. Pandemi döneminde gıda koluleri dağıttık. Farklı görüşlerin partimize yarar sağlayacağını düşünüyorum" .

“ÖN SEÇİMİ DOĞRU BULMADIM”

Özkoç; "Ben ön seçimi doğru bulmuyorum. Delege seçilmek için yapılan üyelikler var. Ya da delege olabilmek için partinin hatırlı isimlerinden icazet alınması söz konusu. Adayları üyeler seçsin. Delege olabilmek için yapılan üyelerin durumu ortada. Parti çalışmalarına katılmayan sadece birilerini delege seçmek için yapılan üyelikler var. Birincisi milletin vekilini millet seçmeli. Genel başkan defalarca söyledi. Ben defalarca söylüyorum. Tercihli oy sistemi olacak. Sen adaylarını gösterirsin ilk eleme yapılır sonra millet kimi istiyorsa o milletvekili olarak gider. O kişi kendisini milletini ve şehrine sevdirmeye çalışır genel başkanına değil. Sorunuza gelecek olursak ön seçim konusunda Sakarya’nın talebi ön seçimse örgütlerin talebi ön seçimse hiç tereddüt etmez onların arkasında olurum." şeklinde konuştu.

“SAKARYA’DA BELEDİYE BAŞKANI OLMAK HAYALİMDİ”

Milletvekili Engin Özkoç; “Sakarya’da belediye başkanı olmak hayalimdi. Sakarya’nın belediye başkanı Ankara’dan ayrılmamalı. Sakarya’nın milletvekillilerini bir araya getirmeli. Bütünleştirici olmalı. Daha önceden büyükşehir başkanı milletvekillerini bir araya getiriyordu ayrım yapmadan arıyordu. Şuanda Sakarya’da böyle bir gayreti görmüyorum. Sakarya’da yapılan her şey beni heyecanlandırıyor. Ballı Kaya barajı Türkiye’den nadir projelerden bir tanesidir yüzde 90 bitti ben olsam bu projenin bitmesini sağlamak için Ankara'da yatarım. Çamdağı barajını ya hayata geçirtirim ya da Melen Barajıyla ilgili kıyamet kopartırım. Karasu ve Kocaali'nin içmesuyunu bu yöntemle çözerim. Nostaljik trenle, tramvayla uğraşmam. Yıllardır AK Partili başkanlar yönetiyor şehri. Çoğunluk bizde olacak ve tek bir ses çıkmayacak. Bu şehrin tranvaya ihtiyacı var. Hemde belediyenin değil devletin kasasından yapılacak raylı sisteme. Bunu gündeme getiren yine biziz. Bizim Sakarya’nın her türlü olanağı var. Ama maalesef çözüm üretecek, çalışacak başkana ihtiyacı var. Trafik sorunu almış başını gidiyor. Sen bununla ilgili ne yaptın? İktidarsın, güç elinde. Yeni vali gelmeden 500 milyonluk yatırım ile geleceğini açıkladı. Geldiğinde gidip Sayın Vali'yi ziyaret edeceğim. Bir belediye başkanı orkestra şefi gibidir. Bir asfalt yapımına gidip poz vermez. Belediye başkanı büyük düşünen biridir. Yatırımcı getirmek, yatıarımların projesi konuşulurken poz vermeli büyükşehir belediye başkanı.Yaylası, gölü, denizi, dağı, limanı kısaca herşeyi olan kentin, tarımda, turizmde ve sanayide fark atması lazım. Ben Sakarya’yı uçururum." dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLMAK ÇOK İSTİYORUM”

Engin Özkoç Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olacakmısınız sorusu yönetildi. Özkoç “Büyükşehir belediye başkanı adayı olmak çok istiyorum. Büyükşehir belediye başkanı olmakta çok istiyorum. Büyükşehir belediye başkanı olsaydım Sakarya’yı çok kısa zamanda olduğundan yukarıya taşırdım. Trafik sorununu ortadan kaldırırdım. Sakarya yatırımın merkezi olurdu. Büyükşehir belediye başkanı olsaydım hemen tarım daire başkanlığı kurardım başına da CEO getirirdim. Sapanca gölü orda duruyor o bize bakıyor biz ona. Karasu orada duruyor. Benim yaylalarıma, gölüme, denizime kurban olayım. Sakarya’nın köftesini tanıtırım kazım paşa köftesini tanıtırım. Sakarya’daki piknik alanlarını tanıtırım. Ben yöresel yemeklerin sunulduğu alanlar yaratırım. Kendi öğrencilerime 100 bin öğrencime konserler yaparım. Türkiye’nin en önemli sanatçılarını getirtirim en önemli konserlerini yaparım. Sakarya’da hiçbir çocuk aç girmez. Böyle bir büyükşehir başkanlığı yapılır mı ya. Ben Geyve’nin adını marka haline getiririm. Geyve'de yapılanları yok saymıyorum. Büyükşehir imkanlarıyla dünyaya tanıtmaktan bahsediyorum. Sakarya belediyesi nasıl parasız kalır. Sakarya nasıl yatırım fakiri olur. Sakarya raylı sistemi nasıl devletin olanaklarıyla hayata geçiremez. Sakarya’da nasıl 40 bin kişi işsiz kalır. Mustafa İsen bir longozu hayata geçirdi tanıtımını yaptı ve öyle kaldı. Karasu'da insanlarımız kalkan balığı yediler mi ya. 16 milyonluk bir şehrin komşusuyuz. Ben orada insanları kuyruğa sokarım. Dışarıdan söylemek kolaydır diyecekler. Yapanlar var. Bakın Eskişehir'in denizi yok ama plajı var. Birincisi seçimlerin ardından artık büyükşehir başkanı siyasi değildir siyaset yapmaz. Asfalt dökerken poz vermez yatırımcılarla dev proje konuşurken poz verir.  Sadece yerliyi değil yabancıyı getireceksin. Yeşillikse yeşillik, turizmse turizm, üniversite ise üniversite. İlk seçimle aday olmak gerçekten çok isterim. Bu kenti yönetmek çok isterim." ifadelerine yer verdi.

“EN BEĞENDİM BAŞKAN MUTLU IŞIKSU”

Engin Özkoç; “ En beğendim başkan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu. Daha yenilikçi çalışmalar yapıyor. Diğer belediye başkanlarına göre bir adım önde bana göre. Serdivan'da gelişen bir ilçemiz. Bina yığını haline gelmemeli. Yeşili ve diğer güzellikleriyle öne çıkmalı. Üniversite gençliği şehir merkezinde ki diğer ilçelerle de buluşmalı. Adapazarı bu durumu henüz başaramadı. Gençlerin merkeze inmesi sağlanmalı”

“SAKARYA BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ ÇOK SEVİYORUM”

Özkoç; “Sakarya benim için çok değerli çok seviyorum. Sakarya depremden sonra birçok insan başka şehre gittiler ve sonra ağlayarak geri geldiler. Biz depremde hayal ve geçmişimizi de yitirdik. Sakarya’ya hizmet etmeye kimse doymaz. Bana bu şansı veren herkese teşekkür ediyorum. Hiç kimseye kırgınlığım yok. Ben kendi hatalarımı telafi ediyorum. Bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.” dedi.

Yorumlar (0)