banner2

banner1

banner22

Tank Palet'i sordu

New York’ta toplanacak olan Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna katılmak üzere ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolculuk öncesi yaptığı açıklamada bir basın mensubunun Tank Palet sorusu çok sert bir şekilde cevaplayarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

GÜNDEM 21.09.2019, 18:18
Tank Palet'i sordu
banner8
UÇUŞ ÖNCESİ AÇIKLAMA YAPTI
Amerika Birleşik Devletleri’nde toplanacak Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda konuşma yapmak üzere New York’a seyahat edecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yolculuk öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklama sırasında bir basın mensubunun sorduğu Tank Palet’in gizli bir anlaşmayla satıldığı sorusuna çok sert bir şekilde cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem basın mensubuna hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.
 
“SATILMADI, KİRAYA VERİLDİ”
Tank Palet Fabrikasının satılmadığını daha öncede söylediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mıdır satılmamış mıdır bunu ortaya çıkarması lazım. Burası kiraya verilmiştir. Biz bir işi yaptığımızda ülkemiz bundan ne kazanır buna bakarak yaparız. Ne işçi ne de memur çıkarılmıştır. Fakat Bay Kemal hayatını bu tarz yalanlar üstüne kurduğu için bana ne getirir diye düşünüyor. Bu zat belediyelerden kimse çıkarılmayacak çıkarılırsa bunlar bana gelsin demedi mi? Bütün belediyelerde işçiler kapıya konuyor. Ne oldu? Bunlarla ilgili FOX bir haber yapıyor mu? FOX, işçi emekçi arkadaşlarımızın yanında duruyor mu? Önce yayın politikasını bir kez FOX'un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu'na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor” dedi.
 
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 31 Mart 2020
İmsak 05:08
Güneş 06:35
Öğle 13:07
İkindi 16:41
Akşam 19:30
Yatsı 20:51