banner2

banner1

banner22

Tam kapanmayı uzatmak gündemde

17 günlük tam kapanma uygulamasının bir hafta daha uzatılabileceği ileri sürüldü. AK Partili bir yetkili, bu iddia için "Net değil ama konuşuluyor" dedi.

GÜNDEM 06.05.2021, 15:37 Editör: Aysima Kortak
Tam kapanmayı uzatmak gündemde
banner48

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı devam eden tam kapanma sürecinin bir hafta daha uzatılabileceği konuşulmaya başlandı.

NET DEĞİL AMA KONUŞULUYOR

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın aktardığı iddiaya göre resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanma bir hafta daha uzatılabilir. AK Partili bir yetkili bu iddia için, "Net değil ama konuşuluyor" dedi.

SÜRE BELKİ BİRAZ DAHA UZATILIP…

Sağlık Bakanlığı'nın başta günlük pozitif vaka sayısı olmak üzere salgın süreciyle ilgili verileri takip ettiğini hatırlatan yetkili, "Genel yaklaşım bayramdan sonra salgın gündeminin kalkması. Ama bunun için hedeflenen sayılar var, onlara ulaşmak gerekiyor. Ayrıca aşının artmış ve yaygın şekilde uygulanabilir olması ve bazı tedbirlere devam edilmesi gerekiyor. Açılma-kapanma ekonomiyi, toplumu, bireyleri, herkesi yoruyor. Süre belki biraz daha uzatılıp kademeli-kontrollü bir açılmaya gitmek daha doğru olabilir" dedi.

Yorumlar (0)