banner2

banner1

banner22

Tam kapanmada rekor ceza

Vali Çetin Oktay Kaldırım, tam kapanma döneminde 4 bin 250 kişilik denetim ve rehberlik ekibinin tam kapanmada sahada yoğun çalıştığını ve bin 550 kişiye 4,5 milyon lira ceza kesildiğini bildirdi.

GÜNDEM 16.05.2021, 18:06 Editör: Ebru Bulut
Tam kapanmada rekor ceza
banner48

Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, tam kapanmanın son gününde ekiplerin yoğun ve başarılı çalışmalarını Sakarya Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nden (GAMER) takip ettiklerini belirtti. Tedbirlere hassasiyetle uyan vatandaşlara teşekkür eden Kaldırım, Yazılı açıklama da yapan Vali Kaldırım, emniyet, jandarma, kamu kurumları, belediyeler, muhtarlar, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve gönüllülerden oluşan 4 bin 250 kişilik denetim ve rehberlik ekibinin tam kapanmada sahada yoğun çalıştığını belirtti.

1550 KİŞİYE 4,5 MİLYON LİRA CEZA

Bu süreçte vatandaşların tedbirlere hassasiyetle uyduğunu gördüklerini, bin 550 kişiye 4,5 milyon lira ceza kesildiğini aktaran Kaldırım, "Özellikle tarım, üretim ve tedarik zincirlerine dönük muafiyetler etkili şekilde uygulandı. Bunlarda herhangi bir aksamaya meydan verilmedi. 9 Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yaklaşık 70 bin insan çalışmasına rağmen bütün fabrikalarda çok iyi tedbirler alındı, üretim zinciri hiçbir şekilde aksamadı, günlük vaka sayıları bütün üretim yerlerinde günlük 10 sayısının üstüne çıkmadı." açıklamasında bulundu.

"KARANTİNA TEDBİRLERİNİ ÇOK SIKI UYGULADIK"

Kaldırım, VEFA destek ekiplerinin çok iyi çalıştığına işaret ederek, 42 bin 500 vatandaşın ihtiyacının karşılandığını, özellikle yaşlıların ziyaret edilerek bayramlarının tebrik edildiğini bildirdi. Şehit ve gazi ailelerinin de ihtiyaçlarının giderilip bayramda mezarlık ziyaretlerinin yaptırıldığını aktaran Kaldırım, şunları kaydetti: "Ben dahil kaymakamlarımız, emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız, belediye başkanlarımız ve muhtarlarımız sürekli sahada oldu, çalışmaları bizzat takip etti. Karantina tedbirlerini çok sıkı uyguladık, vaka çıkan her ev ve apartmanı karantinaya aldık. Bunun, sayıların düşmesinde çok etkisi oldu. Vaka sayılarından da görüleceği üzere tam kapanma döneminde Türkiye'de örnek çalışmalar yaparak Marmara bölgesinin en başarılı ili olduk. Tedbirlere hassasiyetle uyan tüm vatandaşlarımıza, yoğun ve başarılı çalışma ortaya koyan ekiplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yine salgın bitene kadar rehavete kapılmadan tedbirlere hassasiyetle uymaya devam edelim."

Yorumlar (0)