banner2

banner1

banner22

'Taleplerini dile getireceğiz'

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Anadolu Engelliler Birliği Derneği'nin görme engelli öğrencileriyle bir araya geldi.

GÜNDEM 21.07.2018, 20:30
'Taleplerini dile getireceğiz'
banner48

Sakarya Özel Diriliş Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nda hafızlık eğitimi kampına katılan görme engelli öğrencilerle, Serdivan ilçesi Çubuklu Mahallesi'ndeki bir çiftlikte düzenlenen piknikte bir araya gelen Milletvekili Atabek, burada öğrencilerle bir süre sohbet etti.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Programda, öğrenciler çeşitli ilahiler söyledi, satranç ve top oynadı. Hünerlerini sergileyen öğrenciler, telefonlarına yükledikleri çeşitli programlarla teknolojiyi nasıl kullandıklarını Atabek'e gösterdi.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Atabek, buradaki görme engelli öğrencilerin kendilerini çok iyi yetiştirdiklerini söyledi.

HAYATA SIKI SIKIYA TUTUNMUŞLAR

Bu öğrencilerin dezavantajlarını avantaja çevirdiklerini ifade eden Atabek; "İletişimleri çok iyi. Aralarında hafızlık yapan gençlerimiz var. Satrançta, sporda kendilerini çok geliştirmiş gençlerimiz var. Hayata sıkı sıkıya tutunmuş durumdalar. Gençlerimizi böyle görmek beni çok mutlu etti. Hepsinin hedefleri var, hedeflerine odaklanmış durumdalar. Kendilerini meclise de davet ettim. Gençler, 'Bir gün de olsa askere gitmek, o atmosferi yaşamak istiyoruz' diyorlar. Biz bu talebi dile getireceğiz. İnşallah bunu gerçekleştirme noktasında gereken desteği vereceğiz. Bir gün de olsa o duyguyu yaşamaları çok kıymetli olur tabi ki." ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)