banner2

banner1

banner22

Tablo gün geçtikçe ağırlaşıyor

Gün geçtikçe artan koronavirüs vakalarında yeniden hızlı yükselişe geçen Sakarya’da bugün itibariyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yenikent Devlet Hastanesinde sadece acil durumlar için ayrılan yataklar kaldı. Durumu iyi olan hastalar Karasu başta olmak üzere çevre ilçelere sevk edilmeye başlandı…

GÜNDEM 09.04.2021, 15:52 Editör: Gizem Demirsoy
Tablo gün geçtikçe ağırlaşıyor
banner48

R. Kaan Oktar / Özel Haber

YER KALMADI!

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle sağlıkçılar ara vermeden çalışmaya devam ederken bugün öğlen saatleri itibariyle İl Sağlık Müdürlüğünce yeni alınan kararlar doğrultusunda yatakları dolan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yenikent Devlet Hastanesi, acil durumlar için ayırdığı yatakları boşaltabilmek için sağlık durumu daha iyi olan hastaları ilçelere sevk etmeye başladı. Karasu Devlet Hastanesi başta olmak üzere hastalar yavaş yavaş ilçe devlet hastanelerine sevk edilirken hastanelere ziyaretçi girişleri tamamen durdurulmaya başlandı.

YENİDEN KARANTİNA HASTANESİ OLABİLİR…

Haberlisin.com tarafından edinilen özel bilgilere göre; Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Pandemi Hastanesinin yetersiz kalması durumunda Toyota Hastanesi ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü’nün bir kısmının yeniden karantina hastanesine çevrilebileceği öğrenildi. Vaka sayılarındaki artışın devam etmesi durumunda poliklinik hizmetlerine yeniden ara verilebileceği belirtildi.

Yorumlar (0)