banner2

banner1

banner22

‘Susuzluk çekmiyoruz’

Sapanca Gölünden çekilen su hattını değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Sapanca Gölünden Yuvacık barajına döşediğimiz hat yapılmamış olsaydı, bugün susuzduk” dedi.

GÜNDEM 25.12.2019, 13:25 Editör: Aysima Kortak
‘Susuzluk çekmiyoruz’
banner48

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Körfez İlçesi 95. Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve çok sayıda teşkilat üyesinin hazır bulunduğu danışma meclisinde tüm teşkilat üyelerine bugüne kadar verdikleri emek için teşekkür etti. Konuşması sırasında Sapanca Gölünden Yuvacık Barajı’na su aktarımını sağlayan hattın önemine vurgu yapan Büyükakın, “Kocaeli, 2007 yılında kuraklık yaşamıştı. Bunun neticesinde Sapanca Gölünden Yuvacık barajına hat döşedik. O zaman, ‘Niye bunu yapıyorsunuz’ dendi. Biz Kocaeli olarak günde 350 bin metreküp su kullanıyoruz. 215 bin metreküpünü Sapanca Gölünden Yuvacık Barajı’na basıyoruz. Yağmur olmadığı zaman 40-50 bin metreküp su Yuvacık Barajı’na geliyor. Aradaki fark da barajdan eksiliyor. Barajdaki su miktarı şu anda aşağı yukarı 8,5 milyon metreküp. Yağmurlar başlayınca dolmaya başlayacak. Ama o hat yapılmamış olsaydı, bugün susuzduk. Bunun yanı sıra her gün Yuvacık Barajındaki ve hatlardaki suyumuzu da kontrol ediyoruz” dedi.

“GELECEĞİ PLANLIYORUZ”

“Biz sürekli olarak iş yapıyoruz ve önümüzü görüyoruz” diyen Büyükakın, “Geleceği planlıyoruz. O yapılanlar sayesinde bugün şu kuraklık mevsiminde susuzluk çekmiyoruz. Onun haricinde B planımızda hazır. Kuyularımız var. Bizim acil eylem planlarımız, onlar da hazır. Yani barajda su biterse kuyular devreye girecek. Biz iş yapmak ve hizmet etmek için gelmiş bir liderin teşkilatıyız. Bizim teşkilatımıza, bu teşkilatın belediye başkanına layık olmak düşer. Biz de sizden aldığımız enerjiyle var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılanlardan önce başta geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanımıza, buralarda hizmet eden ilçe belediye başkanlarımıza ve belde belediye başkanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yorumlar (0)