banner2

banner1

banner22

Süreç daha bitmedi

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, mahkeme kararına rağmen seçime gitmeyeceklerini söyledi. Ateş istinaf mahkemesinin kararını Danıştay’a taşıyacaklarını söyledi.

GÜNDEM 08.06.2020, 12:18 Editör: Ebru Bulut
Süreç daha bitmedi
banner48

Adapazarı Ziraat Odaları başkanı Ercan Ateş geçtiğimiz günlerde çıkan haberler üzerine bir açıklama gerçekleştirdi. Yenigün Gazetesi’nden Akın Erden'in haberine göre; Ziraat Odası'nın seçimlerinde delegelikleri düşürülen 7 kişiden 5 tanesinin mahkemeye gitmesi üzerine görülen davanın tamamlandığını belirten Ateş, "Seçim öncesinde bu 7 kişinin delegelikleri Türkiye Ziraat Odaları Birliği seçim yönetmeliğine uygun olarak Adapazarı Kaymakamlığınca iptal edildi. İdare mahkemesinde açılan davada kaymakamlığın aldığı karar iptal edildi." dedi.

İSTİNAF MAHKEMESİ

Delegeliklerinin iadesini talep eden 5 kişinin idare mahkemesinden gelen kararlarını istinaf mahkemesine taşıdıklarını söyleyen Ateş, "İstinaf mahkemesinde 2 kişinin delegeliklerinin iptali kararının bozulması kararlaştırıldı. Yani delegelikleri iptal edilen 7 kişiden açılan davalar sonucunda iki tanesinin delegelik iptal kararı kaldırıldı. Elimize mahkeme sonucu daha ulaşmadı. Sonuç ulaştıktan sonra konuyu oda olarak Danıştay'a taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

SONUCA TESİR OLMAZ

Oda seçimlerinin tekrarlanacağına dair ortaya atılan iddiaların yalan olduğunu da belirten Ateş, "Kayyum atanması, seçimlerin tekrarı gibi bir durum söz konusu değil. Algı oluşturmaya çalışıyorlar. Herhangi usulsüz bir işlemimiz olmadı. Seçimin tekrarlanmasını istiyorlar ancak seçimin sonucuna tesir edecek durum da söz konusu değil." dedi.

ŞEFFAFLIK

Seçimi şeffaf bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Ateş,"1 Şubat 2019 tarihinde Adapazarı Seçim Kurulu ile birlikte Adapazarı ilçemizden 84 Serdivan'dan ise 24 olmak üzere toplam 108 delegemiz ile gerçekleştirdiğimiz seçimde yönetim ve meclisimiz belirlenmiştir. Çiftçilerimiz bu tür oyunlara inanmasınlar. Yönetim ve meclis olarak odamızı daha iyi yerlere taşımak adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Yorumlar (0)