banner2

banner1

banner22

Sular altında kaldı

Şehir genelinde etkili olan sağanak yağış ekili alanlara büyük zarar verirken Adapazarı’nın Bağlar Mahallesi’nde heyelana neden oldu.

GÜNDEM 27.05.2018, 16:52
Sular altında kaldı
banner48

Sakarya dün gece sahur saatine kadar yoğun yağış aldı. Gök gürültüsü ile yağan şiddetli yağmur birçok bölgede etkili oldu. Ekili alanlar sular altında kalırken Adapazarı’nın Bağlar Mahallesi’nde heyelan meydana geldi.

KEPÇEYLE KANAL AÇILDI

Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek ilçesinde zarar gören ekili anları ziyaret ederek, su basan tarlalarda çalışma yaptı. Suların tahliyesi için döşenen büzlerin yeterli olmadığı bölgelerde kepçeler yardımıyla ekili alanlarda ki sular boşaltıldı. Başkan Özüpek “Pazartesi günü Ziraat Odamız Yönetim Kurulu ve Erenler İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yağışlardan etkilenen bölgeleri geleceğiz. Bugün acil olarak Kamışlı, Şeyhköy, Çaykışla, Hasanbey'den geçip Kayalar kanal deresine dökülen pamuklu deresinin Bin'lik büzü suyu çekemeyince iş makinesi tarafından yol yarılarak şişen pamuklu deresinin yükünü hafifletmeye çalıştık” dedi

TOPRAK KAYDI

Adapazarı'na bağlı Bağlar Mahallesi'nde kuvvetli yağış sonrası sürücüler yollarda mahsur kaldı. Birçok eve su baskınları olurken mahalle arasında ki toprak yolda kayma meydana geldi. Toprak kayması sonucu yolun alt kısmında ki ahır büyük zarar gördü. Ahırda bulunan beş küçük baş hayvan telef oldu.

MUHTAR GECEYİ ANLATTI

Bağlar Mahallesi Muhtarı Hikmet Altun, kabus gibi bir gece yaşadıklarını belirterek, "Kabus gibi bir gece yaşadık. Burası şehir merkezi, alt yapı yok. Lağım içinde yaşıyoruz. Dün gece yağmurdan dolayı sel vurdu. Ahır çöktü, heyelan oldu, sular altında kaldı hayvanlar. Kimseye ulaşamadık, daha sonra SASKİ bir kepçe yolladı. Yollar kapanmıştı ekipler açtı. Mahsur kalan araçları kurtardılar. Mahallede tehlikenin tam olarak geçtiği söylenemez” dedi

Yorumlar (0)