banner2

banner1

banner22

STK'lardan katliama tepki

Adapazarı AKM önünde bazı STK’ların düzenlediği protestoda, Filistin’de gerçekleştirilen katliama tepki gösterilerek ABD ve İsrail bayrakları yakıldı.

GÜNDEM 16.05.2018, 07:22
STK'lardan katliama tepki
banner48

İkra İlim ve Kültür Merkezi, Sakarya Dayanışma Derneği, Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, İlim ve Hikmet Vakfı, Vahdet Vakfı Sakarya Temsilciliği, Esam Sakarya Temsilciliği, TEKDER Sakarya Şubesi, ÖĞ-DER Sakarya Şubesi ve DİN-BİR-DER Sakarya Şubesi tarafından ortak basın açıklaması yapıldı.

SİSTEMATİK İŞGAL

Açıklamada, ABD ve İsrail’e tepki gösterilerek; “Bugün 15 Mayıs 2018… Yani Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizin sistematik sürgünlere, işkencelere ve ölümlere maruz bırakıldıkları o büyük felaketin; yani Siyonist işgal neticesinde coğrafyamızın kalbine İsrail terör devletinin fiilen yerleştiği günün yıldönümü. Her geçen gün genişletilmeye çalışılan sistematik işgalin bugün 70. yılı. Ve dün, bu işgali genişletme çabalarının bir yenisine daha şahit olduk. Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ilan eden Büyük Şeytan Amerika, Telaviv’deki büyükelçiliğini resmen Kudüs’e taşıdı. Son bir yıl içinde adına, “yüzyılın anlaşması” dedikleri bir kağıt parçası etrafında toparlandılar. Suudi Arabistan, BAE’yi ve Bahreyn’i peşlerine taktılar. Filistin topraklarını tamamen İsrail’e devredecek alçakça bir planı işletiyorlar. Bu plan çerçevesinde eli silah tutanlar katletmeye ve eli kalem tutan diplomatik destekçileri de yaşananları görmezden gelmeye devam ediyorlar. Küresel emperyalizm ve Siyonizm artık son kozlarını oynuyor.

İSLAMİYET DÜŞMANLARI

Müslümanlar olarak bir nebze daha feraseti kuşanabilirsek bölgede İslam düşmanları tarafından oynanan oyunların ne denli bozguna uğratıldığını fark edecek ve geleceğe umutla bakacağız. Siyonizmin bundan birkaç ay önce Irak’ın kuzeyinde ikinci bir İsrail olmasını planladığı siyasi proje, bölge ülkelerinin birlik ve beraberliği ile bozguna uğratıldı. Amerika ve İsrail’in koşulsuz desteği ile Yemen’de başlatılan askeri operasyonlar, bataklığa saplandı. İslam düşmanları adına hedefledikleri başarı bir türlü gelmedi. Siyonistler, 2000 yılında apar topar kaçmak zorunda kaldıkları ve 2006 yılında ilk kez mağlubiyeti tattıkları Lübnan’da büyük bir şok daha yaşadılar. Amerika ve İsrail’in baş düşmanı olan blok, Lübnan seçimlerinde parlamentoda ezici çoğunluğu elde etti. 11 Eylül sonrasında kurguladıkları ve Büyük Ortadoğu Projesi’nin en büyük ayağı olan Suriye komplosu, İsrail’in güvenliğinin garanti altına alınmasını öngören meyveleri bir türlü veremedi. Öyle ki Suriye toprakları İsrail’e karşı direniş denkleminde yeni bir dayanak haline geldi ve geçtiğimiz hafta Suriye ordusu, İsrail’e karşı fiilen harekete geçerek işgal altındaki Golan Tepeleri’nde bulunan Siyonist hedeflere yönelik yoğun bir hava saldırısı düzenledi.

MESCİD-İ AKSA’NIN MUHAFIZLARI

Ve Filistin… Ve işgalin bütün sıkıntısını İslam ümmeti adına omuzlarında taşıyan Filistinliler… 51 yıldır Mescid-i Aksa’nın izzetini hakkıyla muhafaza etme gayreti içinde olan muhafızlar… Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Mescid-i Aksa’yı tahakküm altına almak isteyen Siyonistlere karşı öylesine büyük bir zafer kazandılar ki, Türkiye’den Endonezya’ya, İran’dan, Fas’a kadar olan tüm İslam Coğrafyasında yeni umutların yeşermesine vesile oldular. İşte şimdi yine Filistinliler sahnede… Son altı haftadır Filistin’de sürekli bir hareketlilik var. Hazırlıklarına Şubat ayında başlanılan “Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü”, altı haftadır devam ediyor. Düzenlenen gösterilerde Siyonist askerler, Filistinli sivillerin üzerine kurşun yağdırsa da Gazze’deki 1 milyondan fazla Filistinli’nin Siyonistlerin işgali altındaki evlerine geri dönüşünü hedefleyen bu eylemler, Kudüs’te Amerikan elçiliğinin açılmasıyla birlikte dün itibariyle yüz binlerce kişinin katılımına sahne oldu ve Siyonistlerin açtığı ateş sonucunda 60’ı dün ve bugün olmak üzere toplamda 100’ü aşkın Filistinli şehit oldu.

BİZE DÜŞEN GÖREV DİRENİŞE DESTEK OLMAK

Artık yeni bir aşamaya geçildi. Başta Filistin’in kahraman halkı olmak üzere İslam düşmanlarının baskı ve zorbalıklarına karşı dimdik ayakta durmayı göze alan onurlu halklar, emperyalizme ve siyonizme karşı direniş sancağını yükselterek Siyonistlere bedel ödetecek aşamaya geldiler. Bize düşen; tıpkı Mavi Marmara şehitlerinin yaptığı gibi Siyonizme karşı direniş sancağını yükselten her bir çabanın ya bizzat faili olmak ya da o çabanın müşahidi olmak ve arkasında durmaktır. Filistin’de direnişin hamisi olan Hamas’ın yanındayız. Hamas’ın silahlı direniş yolunda stratejik müttefiki olan İslami Cihad ve Hizbullah’ın yanındayız. İslam düşmanlarının bölgesel komplolardan elde ettikleri kazanımlardan biri de Müslümanların birbirine düşmesi ve kaosun yayılmasıdır. Bu bağlamda bölgesel krizlerin fitilini kimin ateşlediği konusunda ciddi bir bilinç aydınlanmasına ihtiyaç olduğu ortadadır. Mavi Marmara’da 10 kardeşimizi katledip sonra bize “stratejik ortaklık yalanını” pazarlayanlar ortadadır.

İSLAM DÜŞMANLARINA KARŞI İTTİFAK KURMALIYIZ

İşte bu ülkede 15 Temmuz darbesini planlayıp İncirlik üssünden bu ülkeye operasyon çekenler ortadadır. Nükleer anlaşma örneğinde olduğu gibi altına imza attığı anlaşmalara bile uyma dirayetini gösteremeyen Amerika’ya karşı Türkiye, İran, Pakistan gibi güçlü İslam ülkelerinin ortak bir pakt kurması kaçınılmazdır. Amerika ve İsrail, bu dünyadaki şer eksenidir. Bu eksene dahil olup da İslam’ın ve Müslümanların lehine çalıştıklarını iddia eden Müslüman liderler açık bir ihanetin tam ortasındadırlar. Bu yanlıştan bir an önce dönmedikleri müddetçe bölgede yok olup gidecek olan Amerikan ve İsrail projelerinin altında onlar da ezilecektirler. Bütün İslam ülkeleri, İslam Birliği ideali etrafında tam olarak buluşmalı ve İslam düşmanlarına bu gibi günlerde bedel ödettirecek güçlü bir ittifak kurmalı ve başta Siyonist rejimin sonunu hızlandırmak olmak üzere her türlü bölgesel gelişmeye ön ayak olmalıdırlar.

AMERİKA’YI ZİNCİRE VURACAĞIZ

Bugün 29 Şaban 1439… Yani yarın Ramazan… Bu gece tüm İslam dünyasında teravihler kılınacak ve sahura kalkılacak. Bu gece itibariyle bir ay boyunca Peygamber efendimizin buyurduğu üzere “Cennet kapıları açılıp, Cehennem kapıları kapanacak ve Şeytanlar zincire vurulacak.” Filistinli şehitler, Tüm İslam alemine cennet kapılarının müjdecisidir. Peygamberin müjdesi de haktır: Şeytanlar zincire vurulacak. Allah insanoğlunun şeytanlarını zincire vurmuşken, Müslümanların da Büyük Şeytan Amerika’yı zincire vurma zamanı yakındır. İslam ümmetinin Allah’a tam bir teslimiyet içinde tekbirlerle ve salavatlarla Siyonist işgal rejiminin yeryüzünden silinip atıldığı güne şahit olacağı günler yakındır.  Göklerden gelecek bir zafer müjdesi Allah’ın izniyle yakındır! Kudüs İslam’ındır ve tüm Müslümanlar Kudüs’e fedadır” denildi.

Basın açıklamasının ardından katılımcılar ABD ve İsrail bayraklarını ateşe verdi.

 

Yorumlar (0)