banner2

banner1

banner22

Sosyal mesafe hiçe sayıldı!

Tüm Türkiye’de uygulanan 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamındaki merkezi sınav başlarken her ilde olduğu gibi Sakarya’da da öğrenciler sınava katıldı. Velilerin ve öğrencilerin okulun girişinde oluşturduğu kalabalıklar ve sosyal mesafenin hiçe sayılması dikkat çekti.

GÜNDEM 20.06.2020, 14:42 Editör: Ebru Bulut
Sosyal mesafe hiçe sayıldı!
banner48

BULAŞ RİSKİ TARTIŞILIYORDU

Uzmanların toplu etkinliklerin virüsün bulaşma riskini arttıran en önemli faktörlerden biri olduğunu açıklamasının ardından, lise ve üniversiteye giriş sınavlarının yapılmasının riskleri de tartışılıyordu. Bu tartışmaların gölgesinde Tüm Türkiye’de uygulanan 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamındaki merkezi sınav başlarken her ilde olduğu gibi Sakarya’da da öğrenciler koronavirüs tedbirlerine göre sınava alındı.

SOSYAL MESAFE KURALI HİÇE SAYILDI

Bulaş riskinin azaltılması için 09.00-15.00 arasında getirilen kısıtlı sokağa çıkma yasağı ise okul önlerine yığılan kalabalıklarla anlamını yitirdi. Ancak sınav yapılan okulların önünde çocuklarını bekleyen veliler yoğun kalabalık oluşturarak sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiler.

Yorumlar (0)