banner2

banner1

banner22

Sosyal medyadan yardım istedi

Kocaali ilçesi Alandere'de ikamet eden Hatice Okabay isimli vatandaş, evinin etrafındaki su nedeniyle mahsur kaldığını belirterek Vali Çetin Oktay Kaldırım’dan yardım istedi.

GÜNDEM 09.07.2021, 19:04 Editör: Ebru Bulut
Sosyal medyadan yardım istedi
banner48

SOSYAL MEDYADAN VALİ KALDIRIM’DAN YARDIM İSTEDİ

Geçtiğimiz günlerde Kocaali ilçesinde sağanak yağış ardından sel ve su baskını meydana gelmişti. İlçede sel felaketi ardından yaralar sarılmaya devam ederken Alandere'de ikamet eden Hatice Okabay isimli vatandaş ise, evinin etrafındaki su nedeniyle evinden çıkamadığını belirterek Vali Çetin Oktay Kaldırım'dan yardım istedi.

“EVDEN ÇIKAMIYORUM”

Sosyal medya hesabından evinin durumunu paylaşan Okabay, Vali Kaldırım'a “Sayın Valim Sakarya Kocaali alandere Mahallesi'nde ikamet ediyorum. 6 gündür aramadığım yer kalmadı hiç bir şekilde dönüş yapılmıyor. Evimin etrafı su içerisinde ve evden çıkamıyorum. Yoğun su sebebiyle kanalizasyonlar geri bastı. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz sayın Valim. 2 tane küçük çocuğum ve yaşlı annem babam var. Araba giremiyor buraya. İçmek için suya ihtiyacımız var, karşılayamıyoruz” çağrıda bulundu.

Yorumlar (1)
Ahakuytra 3 hafta önce
Altyapı olmadan üst yapı olursa sonuç bu olur Sakarya 2osb de dahi altyapı olmasına rağmen ana yollard olta ile balık tutulabilecek kadar su vardı