banner2

banner1

banner22

Sosyal medyadan paylaştılar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun talimatı doğrultusunda Ukrayna’nın Odesa Kentindeki limandan Türkiye’ye getirilen 88 TIR sürücülerinden bazıları, Serdivan’da karantina altına alındığı yurtta tek odaya toplanarak kağıt oynadı. Bu anları sosyal medyada paylaşan sürücülerin görüntüleri ise ‘pes’ dedirtti.

GÜNDEM 27.03.2020, 17:27
banner48

Haber / R. Kaan Oktar
KAĞIT OYNUYORLAR
Sakarya’nın Serdivan İlçesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait Arif Nihat Asya Öğrenci Yurduna getirilen ve 5 gündür karantina altında tutulan 88 TIR sürücüsünün sağlık kontrolleri her gün gerçekleştirilirken ilk gece yemek yüzünden personellerle tartıştığı iddia edilen bazı sürücülerin dün akşamda sosyal medya hesapları üzerinden tek odaya toplanarak kağıt oynadıklarına dair görüntülerin paylaşıldığı ortaya çıktı.

DUYURU YAPILDI
Bazı sürücülerin sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı görüntülerde araçlarla Arif Nihat Asya Öğrenci Yurduna getirilmelerinin ardından tek bir odada toplanarak kağıt oynamaları ve daha sonra ise hep birlikte oturup sohbet ettikleri görüntüleri sosyal medyadan paylaşan sürücüler rahatlıklarıyla ‘pes’ dedirtirken durumu fark eden yetkililer ise durumla ilgili bilgilendirme yapmak için yurt içerisinde duyuru yapmaya başladı. Yapılan duyuruda; “Kıymetli misafirlerimiz; Misafirliğiniz süresince önceliğimiz hepimizin sağlığıdır. Bu sebeple odalarınızdan kesinlikle çıkmamanız gerekmektedir. Gerekli ihtiyaçlarınız görevli personelimiz aracılığı ile sizlere ulaştırılacaktır. Odasından ne sebeple olursa olsun çıktığı tespit edilen kişiler hakkında Hıfzıssıhha kanununun 282. Maddesi gereğince 3150 TL para cezası, bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranma başlıklı TCK 195. Maddesi gereğince 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası uygulanabileceği önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)