banner2

banner1

banner22

Sosyal medyadan açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ada Treni’nin şehre neden gelmediğini sosyal medya üzerinden açıkladı.

GÜNDEM 10.09.2020, 16:14 Editör: Ebru Bulut
Sosyal medyadan açıkladı
banner48

“SADECE ADA TRENİ DEĞİL”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ada Treni'yle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ada Treni’nin hızlı trenlerin aksine koltuğa göre bilet kesilmediğini ve her durakta indi- bindi yapılması sebebiyle sadece Ada Treni değil Türkiye’deki tüm yolcu trenlerinin çalıştırılmadığını belirtti.

MESAFE KURALI İHLAL EDİLİYOR”

Yavuz, “Gelişigüzel bazı eleştiriler sebebiyle tekrar ifade etmek istiyorum ki; ADA TRENİ çalışmazken HIZLI TREN seferlerinin yapılıyor olmasının sebebi, hızlı trene binen herkesin koltuğunun belli olması ve bir dolu bir boş bırakılarak yüzde elli doluluk oranıyla çalışabilmesidir. Diğer trenler de ise maalesef bu imkan söz konusu değildir. Hızlı trenin aksine koltuğa göre bilet kesilemediği ve her durakta indi-bindi yapıldığı için mesafe kuralı ihlal edilmektedir. Bu nedenle, sadece ADA TRENİ değil, Türkiye'deki tüm yolcu trenleri çalıştırılmamaktadır” dedi.

Yorumlar (4)
mechul kişi 6 ay önce
adapazarindan numara almadan trene binemiyorsun birde cikmis dolu sosyal mesafe adı altına saklanıyorlar yaziklar olsun
Adapazarli 6 ay önce
Ada treninde koltuklar numarali kullaniliyor,guvenlikler islerini yapiyorda . Tren daha guvenli ve kontrollu.
Sefer Yıldırım 6 ay önce
Allah aşkına gar meydanından dolmuşa binip bi hizirtepe maltepe yada serdivan tarafına gidin hangi dolmuşta bilet kesiliyor hangi dolmuşta yan yana 2 kişi oturmuyor. Bırakın şu halkı saf yerine koymayı lütfen
cemal can 6 ay önce
açın akşam gazetesinde köşe var çok güzel cevabını vermişler buna