banner2

banner1

banner22

Sosyal medyada gündem oldu

Dün yapılan kabine toplantısının ardından ülke genelinde 29 Nisan tarihinden itibaren 17 Mayıs’a kadar tam kapanma uygulanacağı açıklanmıştı. Sokağa çıkma kısıtlamasında dışarıya çıkmak isteyen bir vatandaş ürettiği çözümü sosyal medyada paylaşmasıyla gündem oldu.

GÜNDEM 27.04.2021, 16:38 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kabine toplantısında alınan kararlar gereğince 29 Nisan tarihinden itibaren 17 Mayıs’a kadar ülke genelinde tam kapanma uygulanacağı açıklanmıştı. 81 ile gönderilen genelge ile bu tarihler arasında zorunlu olmadıkça sokağa çıkmak yasak olduğu ve bu karalı ihlal edenler hakkında denetim gerçekleştiren ekiplerin işlem yapacağı belirtilmişti.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

18 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında dışarıya çıkmak isteyen vatandaşlar ise farklı farklı çözüm yolları aramaya başladı. Düzceli bir vatandaşımız kendi geliştirmiş olduğu sistemi oğlunda test ederek bir video çekti ve sosyal medya hesabında paylaştı. Oğlunu karton kutu ile bantlayan vatandaşımız polis görmeleri halinde oğlunun eğilerek kutunun içinde kaybolduğu görüntüyü kaydetti. Kayıt edilen görüntünün ise sosyal medyada paylaşılması birçok vatandaş tarafından büyük ilgi dördü.

Yorumlar (0)