banner2

banner1

banner22

Sosyal medyada fenomen oldu

Adapazarı İlçesinde yaşayan Atakan Sarı, 6 ay boyunca eğitim verdiği köpeği Lady’nin videolarını sosyal medyaya yükledi. Videolar kısa sürede 300 binden fazla izlenince akıllı köpek Lady, internet ortamında fenomen oldu.

GÜNDEM 01.07.2020, 10:10 Editör: Ebru Bulut
banner48

KISA SÜREDE YÜZBİNLER İZLEDİ

Adapazarı İlçesi Mithatpaşa Mahallesinde yaşayan Atakan Sarı ve ailesi, kısa süre önce aldıkları ve Lady isimli Chihuahua cinsi köpeğe 6 ay boyunca çeşitli eğitimler verdi. Diğer cins köpeklere göre daha zor eğitilen bir köpek olmasına rağmen kısa sürede birçok komutu yerine getirmeye başlayan Lady’inin komik hallerini cep telefonuyla kaydeden sahibi Atakan Sarı, bu videoları sosyal medya uygulamasına yükledi. Kısa sürede yüzbinlerce kez videoları izlenen Lady, kısa sürede sosyal medyada fenomen oldu.

“HAYVANSEVER OLDUĞUMU ANLADIM”

Oğlu Atakan ile birlikte aldıkları küçük Lady’i çok seven ve kısa sürede alışan Baba Yalçın Sarı, “Hanımı ikna etme konusunda biraz sıkıntı yaşadık. Yaklaşık 3 aylık uğraşın sonucunda Lady’i ansızın alarak evimize getirdik. Şuanda çok mutluyuz” ifadelerini kullanırken Anne Sibel Sarı ise, “Ben reddediyordum sürekli ama 2 ya da 3 aylık sürecin sonunda beni ikna ettiler. Aslında tam ikna olmuş değildim, arada kaldığım için kabul ettim. Geldiğinde Lady ile hiç ilgilenemedim, hayvanlardan çok korkuyordum ve dokunamıyordum. Lady’i ilk kez kucağıma aldıktan sonra aslında bir hayvan sever olduğumu anladım” dedi.

BİR GÜNDE BİNLERCE TAKİPÇİSİ OLDU

Atakan Sarı, “Bir gün ansızın babamla alıp getirdik annemin ikna olmamasına rağmen ama şuan anne ve babamın arasında uyuyor. Yani benden çok seviyorlar artık. Lady’nin eğitimini 6 ay boyunca sürdürdük. Şuana kadar bize hiçbir sıkıntı yaşatmadı, evde bir zararı yok ve çok eğleniyoruz. Bir akşam Lady için açtığım hesaptan bir video paylaştım ve bu kadar izleneceğini tahmin etmedim. Ertesi gün uyandığımda binlerce takipçi vardı ve yüzbinlerce izlenmişti videosu. O şekilde tanındı Lady. Geçtiğimiz haftalarda bir instagram hesabı da açtık, komik anlarını falan oradan paylaşıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)