banner2

banner1

banner22

‘Sosyal Mağaza’ ve ‘Sosyal Market’ hizmette

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, ‘Sosyal Mağaza’ ve ‘Sosyal Market’ projelerini bugün gerçekleştirilen açılış töreni ile hizmete sundu. Açılış töreninin ardından Başkan Yüce, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi'ne giderek kenevirden üretilen süs eşyaları ve oyuncakları yerinde inceledi.

GÜNDEM 02.04.2021, 10:01 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehirdeki ihtiyaç sahiplerine destek sağlamak amacıyla üretilen ‘Sosyal Mağaza’ ve ‘Sosyal Market’ projelerinin açılış töreni gerçekleşti. Gerçekleşen törene Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve bazı ilçe belediye başkanları katıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Başkan Yüce, ‘Sosyal Mağaza’ ve ‘Sosyal Market’ projeleri hakkında bilgi verdi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

‘Sosyal Mağaza’ ve ‘Sosyal Market’ projeleri hakkında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde Türkiye’ye örnek olacak nitelikli, engelli, yaşlı, ihtiyaç sahibi, kimsesiz kişilere, ailelere, çocuklara, kısacası toplumun her kesimine kesintisiz hizmet verecek ve fayda sağlayacak bir açılışın sunmaktayız. Bu kapsamda ihtiyacı olan vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır bir hizmet anlayışıyla giyim ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Sosyal Sevgi Mağazamızın faaliyete geçmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. 300 metrekare alan kurulu, içerisinde 2 bin 5 parça kıyafet bulunan Sosyal Mağaza, hem içeriği hem de işleme yöntemiyle örnek bir hizmet olmuştur. Mağazamıza bağışlanan sıfır ürünler ile vatandaşlarımızdan gelen kullanılabilir ikinci el ürünler gerekli dezenfekte işlemi yapıldıktan sonra ihtiyaçları tespit edilen vatandaşlarımız da gelip istedikleri gibi burada giyinip kendilerine bildirmekteyiz. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımıza hanede yaşayan kişi sayısına göre puan tanımlanacak ve puanlar ile mağazamızdan alışveriş yapabileceklerdir” dedi.

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Konuşmasının ardından beraberindeki heyetle buradan ayrılan Başkan Yüce, Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi'ne gelerek burada kenevirden yapılan süs eşyası ve oyuncak gibi çalışmaları yerinde inceledi. Burada konuşan Başkan Yüce, “Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi'nde 15 kişilik usta hocalar tarafından yapılan çalışmaları gözlemekteyiz. Burada kenevir lifinden ve elyaftan ürünler, mum, ebru sanatının tekstil ile birleşmesiyle tekstil ürünleri, polyesterden dekoratif ürünler ve doğa dostu çantalar yapılmaktadır. Dolayısıyla biz kenevirden, polyesterden ve mumdan yapılan değişik ve organik ürünleri vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere bir atölye yaptık. Ben bu hizmetleri bize kazandıran ve bu atölyelerin oluşumunda talimatlarını ve tezhiplerini sağlayan Cumhurbaşkanımıza hürmetlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)