banner2

banner1

banner22

Soruşturma başlatıldı

Adapazarı Belediyesi barınağı çevresinde bir hayvansever tarafından hayvanların canlı gömüldüğü iddiası ile çekilen görüntülerin sosyal medyada büyük tepki toplaması üzerine Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu olaya el koyarak soruşturma başlattı.

GÜNDEM 15.07.2020, 23:57 Editör: Ebru Bulut
Soruşturma başlatıldı
banner48

NE OLMUŞTU?

Adapazarı ilçesindeki belediye barınağında besleme yapan Sevpati Derneği üyesi bir hayvansever, ölen köpekler araca koyulduğu sırada kameraya çekerek bu anları saniye saniye kaydetti. Belediye görevlilerinin toprağa gömmek için araca topladığı köpeklerden bir tanesinin hareket ettiğini gören hayvanseverler "Köpekleri canlı canlı gömüyorlar" diyerek tepki gösterdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede viral olarak büyük tepki toplarken ünlü şarkıcı Yusuf Güney ise resmi sosyal medya hesabından paylaşım yaparak bu olaya sebep veren kişilere ateş püskürdü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adapazarı’ndaki bu iddia çok konuşulup, sosyal medyada büyük tepki toplarken Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu olaya el attı. Işıksu’nun talimatı üzerine konu hakkında soruşturma başlatılırken Adapazarı Belediyesi tarafından resmi sosyal medya hesabından paylaşım yapılarak gereğinin yapılacağı belirtildi.

“GEREĞİ İVEDİLİKLE YAPILACAK”

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu kapsamında, hayvanseverlerimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte Adapazarı’mızdaki minik dostlarımıza yönelik yaklaşımımız ve gayretli çabalarımız kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Başkanımız Sn. Mutlu Işıksu'nun talimatları ile tahkikat başlatılmıştır. Adapazarı'mızdaki her cana çok özel yaklaşmayan, işini hakkaniyetli yapmayan her kim varsa gereği ivedilikle yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine...”

Yorumlar (0)