banner2

banner1

banner22

Sorun yaşanan tek bölge Türkiye

Google ana sayfası ve YouTube, Gmail gibi popüler servislerine şu anda Türkiye'den çok ciddi erişim sorunları yaşanıyor. Üstelik küresel çapta sorun yaşanan tek bölge Türkiye olarak görünüyor.

GÜNDEM 19.12.2019, 11:47
Sorun yaşanan tek bölge Türkiye
banner48

Geçtiğimiz hafta sonu Google'ın Türkiye ile yaşadığı kriz büyük gündem yaratmıştı. Ülkemizdeki Android kullanıcıları tüm gelişmeleri yakından takip ederken, bugün Google Türkiye'de devre dışı kaldı. Dünya haritası üzerinde ise sorun yaşanan tek bölge Türkiye olarak gözüküyor.

Şimdilik yaşanan sıkıntıların Rekabet Kurumu ile Google arasında yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı da bilinmiyor. Krizin çıkış noktası Google mobil uygulamalarıydı. Bugün yaşanan erişim yaşanan sorunları ise mobil cihazlar dahil, masaüstü servislerini de ilişkilendiriliyor.

YouTube erişim sorunlarına bakıldığında yine Türkiye'yi kıpkırmızı görüyoruz. Hem YouTube.com ana sayfası hem de Android ve iOS mobil uygulamalarında ciddi erişim sorunu yaşanıyor. Sorunun mobil ve masaüstünde eş zamanlı olarak görülmesi, krizin çok daha genel olabileceğini gösteriyor.

Google'ın e-posta servisi Gmail de erişim sorunu yaşanan servisler arasında. Gmail'deki sorunlar Türkiye'nin yanı sıra Japonya'da da görülse de yine haritanın en yoğun bölgesi Türkiye. Gmail hesaplarının bağlı olarak kullanıldığı diğer bütün Google servislerinde de hem masaüstü hem de mobil versiyonlarında erişim sorunu devam ediyor.

Yorumlar (0)