banner2

banner1

banner22

Sorumluluğumun farkındayım

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ve Haberlisin.com güçlerini birleştirirken şehrin ilk günlük gazetesi bugünden itibaren yeni yerinde yayın hayatını sürdürecek. Her iki kurumu da yürütecek olan Güven Hasbaş, “Yeni bir yol haritası oluşturduk. Sırası geldiğinde sizlerle paylaşacağız” diyerek okurlarını bilgilendirdi.

GÜNDEM 21.06.2021, 10:50 Editör: Aysima Kortak
Sorumluluğumun farkındayım
banner48

Şehrin ilk günlük gazetesi bugünden itibaren yeni yerinde yayın hayatını sürdürecek. Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ile Haberlisin.com’un aynı çatı altında buluşması bir hayalin gerçekleşmesi, sevdalıların kavuşması benim için.

Sorumluluklarımın farkındayım. Aynı zamanda gücümüzün de…

Genç bir ekiple yolculuğumuz devam edecek. 70 yıla yaklaşan geçmişiyle şehirde birçok ilki kamuoyuna duyuran Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi, geçmişten gelen gücüyle geleceğe umutla yolculuk edecek.

Yerel gazete bir kentin hafızasıdır; fiziksel, sosyal, siyasal ve ekonomik geçmişinin her anına tanıklık eder, acılarını hem yaşar hem paylaşır hem de unutulmamasını sağlayarak tekrarının önüne geçmeye çalışır. Sevinçlerine ortak olur, haberleri ile o sevinçleri çoğaltarak mutlu bir şehir ideali için çalışır. Eksiklerini bilir, görür ve giderilmesi için köprü vazifesi görür. Tam da bu yüzden, yerel gazete aslında sadece bir gazete olmaktan çok ötedir. Sakarya’da da 6 Aralık 1951 tarihinde yayın hayatına başlayan ve 70 yıllık bir geçmişe sahip olan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi de, Sakarya’nın il oluşu dâhil birçok önemli tarihe tanıklık etmiştir.

Basılı gazete ile internet haber portalının birleşimiyle yeni bir yol haritası oluşturduk. Bir dizi yenilikler olacak. Sırası geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Arkamızda bir sermaye gücü veya rahmetli babamdan kalan miras falan yok. En büyük sermayemiz; Bize inanıp takip eden siz kıymetli okurlarımız ile reklam verenlerimiz. Bir de hayalleri olan, şehrin gelişimine katkı sunmak için çalışan, emek harcayan genç kardeşlerim.

Bugünden itibaren bizim için yeni bir dönem başlıyor. Hiç kimse düşmanımız olmadığı gibi kimseyle de göbek bağımızın olmadığını bilmenizi isterim.

Sakarya’nın il oluşuna tanıklık eden gazeteniz ve haberin merkezi sloganıyla yolculuğa başlayan haberlisin.com inşallah güzellikleri sizlere aktaran ilk mecralar olur. Mesela Sakaryaspor’un arka arkaya yaşayacağı şampiyonluk zincirini ve ardından gelecek Süper Lig şampiyonluğunu paylaşmak benim dönemime nasip olur inşallah.

Bin yataklı hastanenin ardından özel ve kamu eliyle yapılacak ‘DAL’ hastaneleri sayesinde gelişecek sağlık turizmini aktarmak da…

Şehrin dört yanını saran raylı sistem, yayla turizmini, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinin düzenli ve turist akınına uğradığını, İSO’nun her yıl açıkladığı ilk 500 sanayicinin en az yarısının Sakarya’da konuşlandığını da aktaran olmayı çok isterim. Her ilçemizde fen lisesi, her OSB’de meslek lisesi haberlerini de kamuoyuyla paylaşan yayın grubu olmayı,

Velhasıl şehrime yapılacak her yeni yatırımı, şehrimin adım adım gelişimini sizlerle paylaşmak nasip olsun istiyorum.

Güzellikleri haber yapmak en büyük temennim. Ancak kişisel menfaatlerini toplum menfaatlerinin üzerinde gören, kişisel ikbali için şehrin ikbalini yok sayanlarla kavgalarımız olacak.

Velhasıl sorumluluğumuz büyük, yolumuz uzun. Allah yardımcımız olsun.

Samimiyetle, insanca güzel işlerde buluşmak dileğiyle…

Yorumlar (1)
Salim AYDIN 1 ay önce
Hayırlı olsun, tebrik eder başarlarınızın devamını dilerim