banner2

banner1

banner22

Son gün 30 Kasım!

Sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırma süresi bitti ve yapılandırılan borçların peşin ya da ilk taksit ödemeleri başladı. Bu ödemelerin 30 Kasım 2021'e kadar yapılması gerekiyor.

GÜNDEM 25.11.2021, 09:30 Editör: Aysima Kortak
Son gün 30 Kasım!
banner48

Sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırma süresi bitti ve yapılandırılan borçların peşin ya da ilk taksit ödemeleri başladı. Bu ödemelerin 30 Kasım 2021'e kadar yapılması gerekiyor. Genel Sağlık Sigortası prim borçluları için ise yapılandırma fırsatı henüz kaçmadı. Peki, genel sağlık sigortası prim borçları nasıl yapılandırılacak, yapılandırmadan kimler yararlanacak, gelir testine nasıl girilecek? İşte sağlık prim borcu konusunda tüm merak edilenler...

1-Genel Sağlık Sigortası prim borcu için yapılandırma fırsatı kaçtı mı?

Prim borçlarını yapılandırmak için geç kalınmadı, 2021'in sonuna kadar sağlık prim borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

2- Tüm prim borçları yapılandırılacak mı?

2021'in nisan ayı da dahil önceki döneme ait sağlık prim borçlarının tamamı yapılandırılabilecek.

3- Nisan ayı sonrası için ne olacak?

Yapılandırma bu yılın nisan ayı ve öncesini kapsıyor. Dolayısıyla 2021'in nisan ayından bugüne kadar primlerinizi ödemiş olmanız gerekiyor. Ödemediyseniz de 7 aylık primi SGK’ya ödemeniz gerekiyor.

4-Yapılandırma için nereye başvurulacak?

Herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), genel sağlık sigortası prim borcu olanların borçlarını otomatik olarak yapılandırdı.

5- Otomatik yapılandırıldıysa nasıl takip edilecek?

Borcu olanlar otomatik olarak yapılandırılan genel sağlık sigortası borçlarını e-devlet üzerinden ya da bankalar aracılığı ile hem öğrenebilecek hem de takip edebilecekler.

banner84
Yorumlar (0)