banner2

banner1

banner22

Sokak hayvanlarına büyük destek

Koronavirüs sürecinin başladığı günden bu yana sokak hayvanlarına Türkiye’nin her yanından destek yağıyor. Birçok ünlü isim, belediyeler ve vatandaşlar sokak hayvanlarını sokağa çıkma kısıtlamasında mağdur etmemek için sokak hayvanlarına yardım ediyor.

GÜNDEM 07.02.2021, 14:40 Editör: Gizem Demirsoy
Sokak hayvanlarına büyük destek
banner48

Türkiye genelinde başlatılan kampanyalara çok sayıda insan katılıyor. Sosyal medyada çok ilgi gören kampanyalara vatandaşların yan ısıra ünlü isimler de destek veriyor.

“SEVİMLİ DOSTLARIMIZI UNUTMADIK”

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen kampanyalara katılan ünlü oyuncu Zeynep Sevim Tüzün, kediler için kedi kumu ve mama bağışladığını ifade ederek herkesi destek olmaya davet etti. Doğa ve hayvanlarla ilgili tüm projelerin içinde olduğunu ifade eden Zeynep Sevim Tüzün, “400 litre kedi kumu ile 750 kilogram kedi maması bağışladık. Sevimli dostlarımızı unutmadık. Gittiğimiz yerlerde hayvan barınaklarını ziyaret ediyoruz. Doğayı ve yaşamı seven birisi olarak, elimizden geldiği kadar tüm canlılar için emek harcamamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

DOĞADA YAŞAYAN HAYVANLAR İÇİN YİYECEK BIRAKTILAR

Türkiye genelinde özellikle minik çocukların projeleri dikkat çekiyor. Yiyecek etkinliklerinin yanı sıra, sokak hayvanların barınması için de yuvalar yapılıyor. Karlı geçen günlerde de birçok belediye, ve vatandaşlar doğada yaşayan hayvanlar için kum ve yiyecek bıraktı.

Yorumlar (0)