banner2

banner1

banner22

Sofuoğlu, 14 yaşındaki gencin hayalini gerçekleştirdi

Trabzon’a bağlı Yomra İlçesinde yaşayan ve bisikletini ‘motorsuz motosiklete’ çeviren 14 yaşındaki Ramazan Can’ın hayali, AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu tarafından gerçekleştirildi.

GÜNDEM 12.07.2020, 15:54 Editör: Ebru Bulut
banner48

HABER/Nuri KURU

BİSİKLETİ ‘MOTORSUZ MOTOSİKLETE’ ÇEVİRDİ

Trabzon’un Yomra İlçesinde yaşayan 14 yaşındaki Ramazan Can, ailesinin maddi imkansızlıkları nedeniyle çok istediği motosikleti alamayınca kullandığı bisikleti ‘motorsuz motosiklete’ çevirmiş ve bu sayede meşhur olmuştu. AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Ramazan Can ve ailesini Sakarya’da ağırladı. Akyazı İlçesinde bulunan kendine ait antrenman pistinde Ramazan Can ve ailesiyle buluşan Sofuoğlu, önce Ramazan’la birlikte motosiklet sürdü ardından ise Ramazan Can’a bir motosiklet hediye etti. Ramazan Can’ın gelecek vadettiğini belirten ve motosiklet yarışı seçmelerine davet eden Sofuoğlu, 14 yaşındaki Can’a ehliyet almadan motosiklet kullanmaması söyleyerek ekipmansız motosiklete binmeyeceği konusunda da söz aldı.

“TASARIMINI ÇOK BEĞENDİM”

Birlikte motosiklete bindiği Ramazan Can’a motosiklet hediye eden Kenan Sofuoğlu, “Ben meclisteyken başka bir milletvekilimiz bana Ramazan ile ilgili çıkan haberi gösterdi ve bende ilk kez orada gördüm. Bisikletine yaptığı tasarımı çok beğendim ve bisikleti de eski görünce aklımdan Ramazan’a bisiklet hediye etmek gelmişti. Sonrasında Ramazan’ı ailesiyle birlikte Sakarya’ya çağırarak motosiklete bindirelim dedik ama sadece bindirmekle kalmayarak bu kadar hevesli bir çocuk için Yamaha markasına rica ettim ve beni kırmadılar ve hediye ettiler. Ramazan’ın haberi yoktu bu arada motordan, sadece motorla olmaz diyerek kask, elbise gibi hediyeleri de herkes Ramazan’a yolladı ve bu mutluluğa ortak oldu” ifadelerini kullanırken Ramazan Can ise, “Küçüklüğümden beri hep motora binmek istiyordum. Sonra aklıma geldi, yapabilirim dedim ve yaptım. Şimdi de gerçek bir motosikletim oldu. Teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)