banner2

banner1

banner22

'Sizler bizlere emanetsiniz'

Vali İrfanBalkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Şehit aileleri onuruna düzenlediği iftar programına katıldı.

GÜNDEM 23.05.2018, 06:36
'Sizler bizlere emanetsiniz'
banner48

Reisoğlu Restoranda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Şehitlerimiz için edilen dualarla başlayan programa Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve Şehit aileleri katıldı.

İFTARIMIZI AÇABİLİYORSAK SİZE BORÇLUYUZ

Vali Balkanlıoğlu, değerli Şehit yakınları, Gaziler ve Gazi yakınlarına memleketimizin çok şey borçlu olduğunu belirterek, "Ezanlarımız gürül gürül okunup Ramazan’da herkes huzur içerisinde ailesiyle birlikte iftarını açabiliyorsa, yatağımızda rahatça yatabiliyorsak, bunu sizlere borçluyuz. Başka ülkelerin hal-i pürmelalini görüyorsunuz. Yüce Allah bizleri kâfirlerin, münafıkların, müşriklerin şerrinden muhafaza etsin, ayrıca Müslümanları da birbirinin fitnesinden korusun. Öyle bir fitne dönemindeyiz ki; kesen de, kesilen de ‘Allahuekber!’ diye bağırıyor ve İslamiyet’i dışarıda biz Müslümanlara bile maalesef terörist bir din olarak gösteriyorlar. Bunu hiçbir zaman kabul etmedik, etmeyeceğiz. Çünkü bizim dinimiz hoşgörüyü öngörür. Allah izin verirse önümüzde çok önemli bir seçim var, Allahuteala hakkımızda ne hayırlısıysa onu versin ve bu seçimi de sağ salim atlatmamızı nasip etsin İnşallah.

DİLEĞİNİZ BİZİM İÇİN EMİRDİR

Değerli Şehit yakınlarımız; bizler devletin ildeki en büyük temsilcisi Vali ve mahalli idareler anlamında Büyükşehir olarak emrinizdeyiz. Sizlerin isteği, dileği bizim için emirdir, çünkü sizler bu memlekete çok şeyinizi, yani en sevdiklerinizi verdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da bizlere; ‘Bulunduğunuz yerlerde Gazilerimize, Gazi yakınlarına, Şehitlerimizin yakınlarına sahip çıkın’ şeklinde kesin talimatları var. Milletimiz, vatanımız için canını seve seve vermiş şehitlerimizin yakınları olarak, sizler bize birer emanetsiniz. Hepimiz birbirimize sahip çıkacağız İnşallah.

SİZLERE HER DAİM DUACIYIZ

Mübarek Ramazan akşamında, her türlü duanın kabul olduğu şu saatlerde, millet olarak sizlere her daim duacıyız, Allahuteala sizlere uzun ve sağlıklı ömürler versin. Ne size ne başkasına başka acılar yaşatmasın İnşallah. Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza da bu anlamlı program ve ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Balkanlıoğlu salona girişte masaları dolaşarak Şehit ailelerinin Ramazan-ı Şerifini tebrik edip onlarla yakından ilgilenirken, iftar yemeğine katılan protokol üyeleri de farklı masalarda oturarak iftarlarını Şehit aileleri ile birlikte açtı.

Yorumlar (0)