banner2

banner1

banner22

Şiyar Kılıç davasında ilk duruşma

Kocaali İlçesindeki evlerinde çıkan yangın sonrası evin içinde ölü bulunan ve daha sonra annesi Gülüzar Amanet ve birlikte yaşadığı sevgilisi Hami Kıcı tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan 9 yaşındaki Şiyar Kılıç davasında ilk duruşma bugün görülecek.

GÜNDEM 10.02.2021, 10:37 Editör: Ebru Bulut
Şiyar Kılıç davasında ilk duruşma
banner48

NE OLMUŞTU?

Kocaali İlçesine bağlı Karşı Mahalle Gökçekız Sokakta 28 Nisan 2020’de meydana gelen yangın sonrasında evin içinde ölü bulunan 9 yaşındaki Şiyar Kılıç’ın ölüm nedeniyle ilgili yapılan otopsinin raporu öncesi Anne Gülüzar Amanet ve birlikte yaşadığı sevgilisi Hami Kıcı; katıldıkları bir televizyon programında küçük Şiyar’ı öldürdüklerini itiraf etmişti. İtiraf sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Anne Gülüzar Amanet ve sevgilisi Hami Kıcı, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İstanbul’dan Sakarya’ya getirilmişti. Öte yandan yürütülen soruşturma kapsamında Hami Kıcı’nın erkek kardeşi Yasin Kıcı ve annesi Emine Kıcı’da gözaltına alınarak Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilmiş ve ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklanmışlardı.

İDDİANAME ONAYLANMIŞTI

Konuyla ilgili olarak Adli Tıp’tan gelen kati rapor sonrasında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Sakarya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca 9 yaşındaki Şiyar Kılıç'ın annesi Gülüzar A. ile erkek arkadaşı olduğu belirtilen Hami K, kardeşi Yasin ve annesi Emine K. hakkında hazırlanan 6 sayfalık iddianame, Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İSTENEN CEZALAR

Anne Gülüzar A. hakkında "olası kastla yangın kullanarak altsoy olan çocuğu öldürmek" suçundan müebbet, "yardım veya bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeme" suçundan 1 yıl ve "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istenilen iddianamede, Yasin K. ve Emine K. hakkında ise "olası kastla yangın kullanarak çocuğu öldürmek" suçundan müebbet, "yardım veya bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeme" suçundan 1'er yıl ve "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 6'şar aydan 5'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. İddianamede, diğer şüpheli Hami K. hakkında ise "canavarca hisle eziyet çektirerek, yangın kullanarak çocuğu kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "çocuğa eziyet etme" suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar, "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan çocuğa karşı silahla kasten yaralama" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar, "beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan çocuğa karşı basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar, "çocuğa nitelikli cinsel istismara teşebbüs" suçundan 4 yıl 6 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.

İLK DURUŞMA BUGÜN

30 Eylül’de Sakarya 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame, mahkeme heyeti tarafından kabul edilirken ilk duruşmanın bugün saat 10:00’da görülecek.

Yorumlar (0)