banner2

banner1

banner22

Şiddetle kınıyoruz

MMO Sakarya İl Temsilcilik Başkanı Salim Aydın, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler için "Neredeyse fuhuş evleri" sözlerine basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

GÜNDEM 17.12.2020, 15:45 Editör: Ebru Bulut
Şiddetle kınıyoruz
banner48

BİR KINAMA DA AYDIN’DAN

Sakarya Üniversite’sinde Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldığı bir televizyon programında, üniversitelerin çevrelerinin Nişantaşı gibi olduğunu belirterek, “Serdivan’a gelsinler baksınlar, oradaki yapılar neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullandı. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun bir televizyon programında üniversiteler için kullandığı sözlere bir tepki de MMO Sakarya İl Temsilcilik Başkanı Salim Aydın’dan geldi. MMO Sakarya İl Temsilcilik Başkanı Salim Aydın basın açıklaması yaparak, Sakarya Üniversitesinde görev yapmakta olan ve sözde profesör olarak nitelendirdiği Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun iftiraları nedeniyle şiddetle kınadıklarını belirtti.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Genç kızların töhmet altında bırakıldıklarını ve gerekli işlemlerin biran evvel yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Aydın açıklamasında; Sakarya Üniversitesinde görev yapmakta olan sözde profesör ünvanlı zat ı Muhterem’in katıldığı TV programında yaptığı açıklamada geleceğimizin teminatı genç kızlarımızı töhmet altında bırakan iftiraları nedeniyle şiddetle kınıyoruz. Gençlerimize ilim irfan öğretme, onlara liderlik etme merkezinde olan bir şahsın böylesi rezil bir zihniyete sahip olmasının bulunduğu görevle asla bağdaşamayacağı, derhal görevden el çekmesi gerektiği aksi taktirde Üniversite yönetimi ve YÖK tarafından gerekli işlemlerin ivedilikle yapılmasının elzem olduğunu ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşırız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Orçun Kurt 2 ay önce
Sayın başkanım, bu şahısta istifa edecek onur olsa, geleceğimizin teminatı dediginiz kızlarımıza ve güzide Sakaryamizin esnaf ve halkına aşağılık bir dil ile iftira atmaz, hatta onlara agiza alinmayacak yakistirmalar yapmazdi. Bir Sakaryalı ve Sakarya Üniversitesi mezunu olarak söylediği ve ima ettiği her lafı kendisine iade ediyor ve şiddetle kiniyorum.
Canan aydın 2 ay önce
Utanç verici, ve tek kelimeyle acınası zavallı bir zihniyet.söylenecek kelime bulmakta oldukça zorlanıyorum.bu gençleri biz kimlere emanet etmişiz meğer çok yazık. Ulu önder Atamızın kemikleri sızlamıştır bence. Atatürk bu ülkeyi çok değerli gençlerimize emanet etmişttir Bu ve bunlar gibi zihniyetler yüzünden bu ülke bu hale gelmiştīr. Güzel günler bu gençlerin ve hepimizin olacak inş....
Adnan 2 ay önce
Elinize kaleminize sağlık. Böyle kişilerin bu kademelerde eğitimci olarak görev yapması çok üzücü.
Ercüment Naci Berkan 2 ay önce
YÖK ve Sakarya Üniversitesi derhal gereğini yapmalıdır. Bu şahısın söylemleri Sakarya'mızı karalamıştır.