banner2

banner1

banner22

“Şiddetin ‘iyi’ hali olmaz!”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nde 1.OSB’de faaliyet gösteren Ecoplas Üretim Tesisi’nde, kadın çalışanlara beyaz karanfil dağıtıldı.

GÜNDEM 26.11.2020, 12:48 Editör: Ebru Bulut
“Şiddetin ‘iyi’ hali olmaz!”
banner48

ECOPLAS ÇALIŞANLARINA BEYAZ KARANFİL DAĞITILDI

Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı, şiddetin haklısı, aması, iyi hali olmayacağını belirterek, “Bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslar arası Dayanışma günü. Bizde şirket olarak hem Gebze’de faaliyet gösteren üretim tesisimizde, hem de Sakarya üretim tesisimizde kadın çalışanlarımıza beyaz karanfil dağıtarak, şiddete karşı dikkat çekmek, gayri insani hareketleri yapanlardan dolayı kadınlarımızdan özür dilemek istedik. Amacımız, bu ayıba karşı farkındalık yaratabilmek.  Dileğimiz kadına yönelik şiddeti etkin bir biçimde önleyecek yasaların biran önce çıkarılması, şiddetin nedenleri ve sonuçlarını ele alacak eğitsel araçların kamu eliyle geliştirilmesi” dedi.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE DUR DİYELİM”

Üretim tesislerinde çalışan tüm kadın personele beyaz karanfil dağıtan Genel Müdür Yazıcı, “Hep birlikte şiddetin her türlüsüne dur diyelim” derken, kendileri için özel hazırlanmış karanfil buketlerini alan kadın personel, Genel Müdür Yazıcı’ya teşekkür ettiler. Fabrikanın her yerine “Kadına yönelik şiddete dur” afişleri asıldı.

Yorumlar (0)