banner2

banner1

banner22

Sıcaklıklar artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde sıcaklıkların artacağını açıkladı. Sakarya’da sıcaklıkların 37 dereceyi bulacağı belirtilirken uzmanlar vatandaşlara uyarıda bulundu.

GÜNDEM 26.08.2021, 12:35 Editör: Ebru Bulut
Sıcaklıklar artacak
banner48

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve Kırklareli, Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile gece saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

37 DERECEYİ GÖRECEĞİZ

Meteoroloji, bugünden itibaren hava sıcaklıklarının Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği uyarısında bulundu. Sakarya’da yağışların yerini sıcak havalar alırken, sıcaklıkların bugün 34, Cuma günü ise 37 dereceye kadar ulaşacağı bildirildi.

METEOROLOJİ'DEN SICAK HAVA UYARISI

Önümüzdeki hafta ortasına kadar etkisini sürdürmesi beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Yorumlar (0)