banner2

banner1

banner22

Sevgi ile şiddet yan yana gelmez

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında hazırladığı kampanyada bu kez “Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez" mesajı verdi.

GÜNDEM 25.11.2021, 14:55 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Sakarya Temsilciliği binasında 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla İl Temsilcili Fatma Zehra Toçoğlu basın açıklaması gerçekleştirdi. KADEM, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla hazırladığı kampanyada ‘Sevgi ile Şiddet Yan Yana Gelmez" sloganıyla kamuoyuna seslendi.

KISA FİLM HAZIRLANDI

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in katılımıyla düzenlenen programda, basın açıklamasının ardından KADEM’in hazırladığı film izlendi. KADEM’in bu yıl verdiği mesajın amacı, özellikle son yıllarda aşk, sevgili, eş gibi kelimeleri sık sık cinayet, şiddet, ölüm gibi kelimelerle bir araya getiren hastalıklı yaklaşımların önüne geçebilmek. Medyaya yansıyan acı olaylar, özellikle şiddet mağdurlarının acıya katlanmak için çeşitli bahanelere sığındıklarını ortaya koyuyor.

banner84
Yorumlar (0)