banner2

banner1

banner22

Sesimi duyuramadım

Bir kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı olayın ardından 18 yaşında ki Ahmet Kargı tutuklanarak cezaevine konuldu. Ahmet Kargı’nın annesi olaylar tırmanırken jandarmaya, savcılığa gidip derdini anlatmak istemiş ama kimse dinlememiş.

GÜNDEM 19.07.2019, 18:43
Sesimi duyuramadım
banner48
Oğluna biçilen 38 yıllık cezaya itiraz edip adil bir yargılama yapılması için kapı kapı dolaşıyor. Meselenin iki aile arasında kız-alıp vermeyle başladığını anlatan dertli anne “Yaşananların tamamına baktığımız olayla ilgisi olmayan iki insan bedel ödedi. Birisi oğlum cezaevinde diğeri rahmetli Recep Aldemir. İkisi de doğrudan olayı tarafı değillerdi. O dönemde bu olaylar yaşanmasın diye Jandarma’ya, Savcılığa dilekçeler verdim. Derdimi anlatamadım. Kaldı ki olayın tarafı insanlar aynı zamanda akraba. Büyükler çıkıp duruma müdahale etmedi. Şimdi bütün enerjimi adaletin tecelli etmesi için harcıyorum”

KIZ KAÇIRMAYLA BAŞLADI
“Oğlumun amcasının oğlu kız kaçırdı. Bütün olaylar kız kaçırma sonrasında başladı. Kavgalar, gürültüler, tehditler, yol kesmeler. Neredeyse iki haftada bir olay yaşanıyordu. Taraflar arasında ki olaylar devam ederken oğlumu korumak için Değirmendere’ye akrabalarımın yanına gönderdim. Ama orada da rahat bırakmadılar. Bende devletin olaya el atması için kendimce çırpınıyordum. Onlarca dilekçe verdim. Hiç birisine beklediğim duyarlılığı göstermedi ve sonunda acı olay yaşandı. Benim oğlum cani değil. Gerçek suçlular, kışkırtanlar, baskın yapanlar, ev yakanlar dışarıda ellerini kollarını sallayarak geziyor. Benim oğlum cezaevinde. Recep Aldemir ise rahmetli oldu. O dönem sesimi duyurabilseydim ne o acı olay yaşanacaktı ne de oğlum cezaevine gidecekti. Şimdi oğlum canlı tabutta Giresun’da...”

ZAMANI GERİ ALMAK MÜMKÜN DEĞİL
Oğluma 38 yıl ceza verildi. Yargılama süreci devam ediyor. Ben istiyorum ki, adalet gerçekten tecelli etsin. Olayın öncesi, tahrikler, kaybolan kamera görüntüleri ortaya çıkarılsın. Herkes hak ettiği cezayı alsın. Oğlumun canlı canlı tabuta girmesine sebep olanlar, evimi yakanlarda yargılansın. Adaletin gerçek manada tecelli etmesi vicdanları da rahatlatacaktır. Olayın öncesi, verilen dilekçeler, yaşanan bütün olaylar değerlendirilsin istiyorum. Dün sesimi duyuramadım bugün oğlum kilometrelerce ötede cezaevinde. Bugün lütfen sesimin duyurulmasına ön ayak olun ki herkes hak ettiği cezayı alsın. Yarın başka analar, başka evlatlar ağlamasın. Güçlünün değil haklının hakkı korunsun. Başka canlar yanmasın” dedi.
 
 
Yorumlar (0)