banner2

banner1

banner22

Sendikal süreci anlattı

Özçelik-İş Sendikası Sakarya şube yöneticisi Ferit Gül, 5 yıl süren mücadelenin ardından Daikin ile masaya oturacak seviyeye gelineceğini açıkladı. Gül sürecin devamında yapılacakları aktardı.

GÜNDEM 30.01.2021, 17:30
Sendikal süreci anlattı
banner48

HEDEFLERİ ANLATTI

Özçelik-İş Sendika Sakarya Şube Yetkilisi Ferit Gül 2015 yılında başlayan sendikalaşma sürecini şöyle aktardı “2015 yılının son aylarında başladığımız ve 5 yıl süren bir süreçten sonra artık sözleşme sürecine girmiş bulunmaktayız çok heyecanlı ve sevinçliyiz. Öncelikle bu süreçte çalışan herkese teşekkür ederim şimdi bizler için yeni hedefler var en kısa sürede Temsilci seçimlerini yapmak ve sözleşme masasına oturmak sendikacılığın temel taşı temsilci seçimleridir. Yetki belgesi ile beraber yönetim kurulu toplanacak ve seçim takvimini belirleyecek. Sendikalarda hele ki ÖZÇELİK İŞ Sendikasında dayatma ile hatır ile işçinin talebi dışında hedefleri olanlara yer yoktur”

İŞÇİNİN TALEBİ ÖNEMLİ

Gül “Temsilci seçimlerinin olacağından hiçbir üyemizin şüphesi olmasın hiçbir şey işçinin taleplerinden üstün değildir. İşçi hareketinin gelişmesine engel olmak için işçi sınıfı ideolojisini zayıflatmak isteyenler hep olmuştur. Daikin işçileriyle beraber buna asla geçit vermeyeceğiz. Önümüzdeki haftalarda vereceğimiz demokrasi dersleri ile bunu bütün Sakarya halkına göstereceğiz. İşçi Hareketi Olarak bizlerin  demokratik bilinçte çağının fersah fersah ötesinde olduğumuzu görecekler” dedi.

Yorumlar (0)