banner2

banner1

banner22

Senato üyelerinden ihtiyaç sahiplerine destek kararı

SUBÜ Senatosu koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantıdan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek kararı çıktı. Rektör Sarıbıyık da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla kampanyaya destek oldu.

GÜNDEM 31.03.2020, 16:25 Editör: Ebru Bulut
Senato üyelerinden ihtiyaç sahiplerine destek kararı
banner48

BİR MAAŞ DESTEKTE BULUNDU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Senato Toplantısı koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na destek kararı çıktı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık sosyal medya hesabı üzerinden kampanyaya katkı sağlayarak bir maaş destekte bulunurken, senato üyeleri de ihtiyaç sahiplerine destek kararı aldı.

“GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) bağlı üniversiteler de Milli Dayanışma Kampanyası’na destek mesajları yayınlandılar. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık senato üyelerine yönelik konuşmasında: “Üniversite senatomuzun ve üniversitedeki hocalarımızın da bu çağrıya kulak vermesi son derece önemli. Çünkü çok kritik günlerden geçiyoruz. Güçlü bir ülkeyiz. Devletimize müteşekkiriz. İhtiyaç sahiplerine katkı sağlamak için senato üyelerimizin kayıtsız kalmayacağını düşünüyoruz. Senatomuzdan hem bu kampanyaya katılımı hem de diğer hocalarımızın katılması için ortak çağrı yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu. Senato üyeleri ise kampanyanın önemine dikkat çekerek yaygınlaşması amacıyla destek olacaklarını belirttiler. 19 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda uzaktan eğitim süreci ile ilgili konuların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve öğrencilerin bu süreci en az mağduriyetle geçirmesi üzerinde duruldu. Derslerin uygulamalı kısımlarının sürecin normalleşmesinin ardından iki haftalık yoğunlaştırılmış örgün eğitim ile yapılması karara bağlandı.

Yorumlar (0)