banner2

banner1

banner22

Sen de ilk yardım kahramanı ol

Türk Kızılay Sakarya Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Cansu Çanka’nın, Eser İlköğretim Okulu ve Yunus Çiloğlu Ortaokulu’nda düzenlediği etkinlikte minikler “Sen de İlk Yardım Kahramanı ol’’ dediler.

GÜNDEM 12.09.2021, 13:00 Editör: Ebru Bulut
Sen de ilk yardım kahramanı ol
banner48

FARKINDALIK

Kızılay, yaşamımızın her anında gerek duyulabilecek hayat kurtarıcı uygulamaların yer aldığı ilk yardıma yönelik farkındalık oluşturmak için her yıl Eylül ayının ikinci Cumartesi günü küresel olarak kutlanan “Dünya İlk Yardım Günü”nde herkesi kahraman olmaya davet ediyor. 2021 yılında 11 Eylül’e denk gelen Dünya İlk Yardım Günü’nün teması ise “Sen de okulunda ve yaşadığın şehirde İlk Yardım Kahramanı Ol” olarak belirlendi.

26 İLDE

Her evde bir ilk yardımcı olması hedefine adım adım ilerleyen, eğitim ve seminer programlarını arttırarak devam ettiren Kızılay, 26 ilde 34 İlk Yardım Eğitim Merkezi ile toplumda ilk yardım bilinci oluşturmak, ölüm ve yaralanmaların azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla sertifikalı ve bilgilendirici eğitim çalışmalarına devam ediyor.  Öğrencilere ve öğretmenlere yönelik Güvenli Davranış ve İlk Yardım Eğitimi el kitabı ile animasyonlar geliştiren Türk Kızılay, bugüne kadar 218 bin 439 kişiye sertifikalı ilk yardım eğitimi, 553 bin 936 kişiye yüz yüze bilgilendirme eğitimleri verdi. Daha çok ilk yardım kahramanı yetiştirmek için çalışan Kızılay, ilk yardım eğitim merkezlerinin sayısını da arttırmayı hedefliyor.

2 OKULDA

Türk Kızılay Sakarya Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Cansu Çanka’ nın, Eser İlköğretim Okulu ve Yunus Çiloğlu Ortaokulu’nda düzenlediği etkinlikte miniklerimiz “Sen de İlk Yardım Kahramanı ol’’ dediler. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Pınar Bulut, Türk Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki ve Kadın Kolları Başkanı Leyla Deniz destek verdi.

Yorumlar (0)