banner2

banner1

banner22

Şehit ve gazi yakınları…

Sakarya Müteahhitler Birliği, yetim ve öksüzlerle başlayan alışveriş çeki dağıtımını şehit ve gazi yakınlarıyla devam etti. Başkan Bayrak alışveriş çeklerini İl Müdürü Musa Zor’a teslim etti.

GÜNDEM 11.05.2020, 13:45 Editör: Ebru Bulut
Şehit ve gazi yakınları…
banner48

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI

Sakarya Müteahhitler Birliği her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da hazırlattıkları alışveriş çeklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak, alışveriş çeklerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaları için yetkililere teslim etmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Musa Zor’a şehit ve gazi yakınlarına takdim edilmek üzere çekleri teslim eden Bayrak “Ramazan ayı paylaşma ayıdır. Esasında hayat paylaşmaktır. Herkes gücü nispetinde yardım etmeli. Paylaşmak aynı zamanda mutluluk veriyor.” Dedi.

EKMEĞİ PAYLAŞMAK…

Başkan Murat Bayrak imkanı olan herkes i yardım etmeye çağırarak “Mübarek Ramazan ayını idrak ediyoruz. Koronavirüs nedeniyle sofralarımızda misafir ağırlayamadık. İftar sofralarımızda misafir ağırlayamamak yardımlaşmamıza, paylaşımda bulunmamamıza mani değil. Üstat Necip Fazıl Kısakürek paylaşmayı çok güzel anlatmış. “Eğer paylaşmayı bilirseniz, ekmeği paylaşmak, ekmekten daha Lezzetlidir.” İşte bütün mesele bu. Paylaşmanın hazzını Mübarek Ramazan ayında yaşamak için gayretkar olalım. Bu zor süreçte bir kişiyle bile ekmeğimizi bölüşmenin ne kadar büyük mutluluk vereceğini göreceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)