banner2

banner1

banner22

Şehit Kaymakamının babasından Yargıtay açıklaması

Mardin’in Derik İlçesinde bölücü terör örgütü PKK tarafından bombayla şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası, Yargıtay tarafından cezanın onanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

GÜNDEM 11.06.2020, 18:04 Editör: Ebru Bulut
banner48

CEZALARI YETERSİZ BULDU

10 Kasım 2016’da Mardin’in Derik ilçesinde PKK’lı teröristlerce makamına konulan bombayla şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün davasında sanık Şerif Mesutoğlu’na verilen 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl ceza ile Fikret Deniz’e verilen 5 yıllık ceza, Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından onandı. Cezaları yetersiz bulan Şehit Kaymakam Safitürk’ün Arifiye İlçesinde yaşayan babası Asım Safitürk, “Verilen bu cezalar yetersizdir. Bu olayda yalnızca 2 kişi yoktu” ifadelerini kullandı.

OĞLUM HIRSIZLIĞA GÖZ YUMMADI DİYE ŞEHİT EDİLDİ

“Yargıtay’ın onayladığı cezayı adil bulmuyorum. Ben hukuksuzluğu Mardin’de buluyorum. Edindiğimiz bulgulara göre hukuk yerini bulmamıştır. 15 Temmuz’da şehit olan Ömer Halisdemir’in katilleri olan 5 kişiye 5 kez ağırlaştırılmış müebbet verilirken benim çocuğum bir ilçede elinde silah yokken ve devleti temsil ederken makamında şehit edildi. 15 Temmuz hadisesi olduğunda karşılarında devlet, millet vardı. Mardin’de 15 Temmuz gibi olay yaşandı ama devlet yoktu dediler. Benim çocuğum böyle katledildi. Yetersiz buluyorum ben bu cezayı, benim oğlum hırsızlığa göz yummadı diye şehit edildi orada” dedi.

Yorumlar (1)
Ismail yigit 12 ay önce
Ateş düştüğü yeri yakar