banner2

banner1

banner22

Şehirde ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması

Sakarya Valiliği ve Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Sakarya genelindeki 52 noktada 240 personel ile uygulama gerçekleştirildi.

GÜNDEM 30.03.2021, 15:48 Editör: Ebru Bulut
banner48

YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Adapazarı İlçesinde bulunan Adapazarı Tren Garı önünde gerçekleştirilen ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ uygulaması kapsamında yaya geçitlerinde bazı çizgiler kırmızıya boyanırken gerçekleştirilen programa Sakarya Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Aydın Kutlu ve çok sayıda polis ile Kızılay yetkilileri katıldı.

“TRAFİKTE YAYALAR BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

Program öncesi açıklama yapan Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, “Hemşehrilerimize kazasız, huzurlu yolculuklar diliyorum. Yeni normal dediğimiz düzende ne maskemizi çıkartacağız ne de mesafemizi yaklaştıracağız. Her anlamda koronavirüsü öncelikli alacağız ancak trafikte de yayalar birinci önceliğimiz olacak” dedi.

ÜLKE GENELİNDE BÜYÜK SEFERBERLİK

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmayı şehir genelinde 52 ayrı noktada 240 personelle gerçekleştirdiklerini belirten İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Bu projeyle trafik konusunda ülke genelinde büyük bir seferberlik başlatıldı. Bizde bu anlamda Sakarya’da valiliğimiz öncülüğünde çalışma başlattık” ifadelerini kullandı. Ardından Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve beraberindekiler yaya şeridini kullanarak vatandaşlara çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Yorumlar (0)