banner2

banner1

banner22

Şehirde korona seferberliği

Şehirde artan vakalar ile birlikte yetkililer sayıları kontrol altına almak için bir sürü önlem almaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce sosyal medya üzerinden seferberlik başlatarak #GüçVerSakarya sloganı ile Sakarya halkına siyasilere ve belediyelere seslendi. Başkan Ekrem Yüce’nin paylaşımı ile başlayan farkındalık çalışması kısa sürede sosyal medyada gündem oluşturdu.

GÜNDEM 01.03.2021, 14:29 Editör: Ebru Bulut
banner48

SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ

Covid-19 salgının şehrimizdeki yayılım hızı ve vaka sayısı oldukça yüksek. Vaka sayılarını düşük sayılara indirmek ve salgından kurtulmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi seferberlik ilan etti. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, #GüçVerSakarya sloganı ile Sakarya halkına siyasilere ve belediyelere seslendi. Kısa sürede sosyal medyada trend listelerine giren #GüçVerSakarya farkındalık çalışması vatandaşlardan beğeni topladı.

“GÜÇ VER SAKARYA”

Yüce, paylaşımında “şehrimizdeki yayılım hızı ve vaka sayısı oldukça yüksek. Bu durum hepimizi etkiliyor. Hayatın normale dönmesi ve bu salgından kurtulmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Siz de güç verin ve bu salgından el birliğiyle kurtulalım. Sınıfların öğrencilerle ve öğretmenlerle buluşması seninle mümkün. Sporseverlerin buluşması seninle mümkün. Kafe ve restoranların tekrardan açılıp hizmet sunması seninle mümkün. Kültür ve sanat etkinliklerinde yeniden buluşmak seninle mümkün. Öğretmenlerin öğrencileriyle yüzyüze eğitime geçmesi seninle mümkün. Haydi, Sakarya, salgının yayılma hızını yavaşlatmak ve salgından kurtulmak seninle mümkün! Sağlıklı günler için Temizlik-Maske-Mesafe  #GüçVerSakarya” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞLARDA HASSASİYET OLUŞTURULMASI AMAÇLANIYOR

#GüçVerSakarya hashtagı ile başlatılan farkındalık çalışmasında öğrencilerin okullarına, öğretmenlerin öğrencilerine, esnafın dükkanlarına, sağlık çalışanlarının evlerine, taraftarların tutkunu olduğu takımlarına, dedelerin torunlarına, Camilerin ise cemaatlerine kavuşamadığı belirtilerek koronavirüs ile mücadeleye güç verilmesi istendi. Farkındalık çalışmasıyla vatandaşların maske kullanımına, mesafeye ve hijyen kurallarına daha fazla özen göstermesi, ev, dost, akraba ziyaretlerinden kaçınması, Sakarya’nın yüksek riskli bölgeden çıkarak normalleşme takvimine kısa sürede girmesi adına hassasiyet oluşturulması amaçlanıyor.

TEVER VE BABAOĞLU’NDAN DESTEK

Ekrem Yüce’nin paylaşımına Ak Parti Sakarya İl başkanı Yunus Tever, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Sakarya Üniversitesi de destek vererek Sakarya halkına seslendi.  Tever; “Bir an evvel normalleşmek için şehir olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz gerekiyor. Tedbirlere sıkı sıkıya riayet ederek bu süreci de başarıyla atlatacağımıza inanıyorum. Güzel şehrimizin, güzel insanlarına daima başarı yakışır. Haydi, mücadeleye #GüçVerSakarya!” paylaşımını yaparken Turgut Babaoğlu; “Haydi Hendek Haydi Sakarya, Salgına karşı güçlü bir şekilde mücadele edip tedbiri elden bırakmayalım. Sağlıklı ve güzel günler için başarabiliriz” dedi.

Yorumlar (0)