banner2

banner1

banner22

Şehidimizin hayat hikayesi...

Geçtiğimiz gün İdlib'de Şehit düşen Uzman Çavuş Halil Demir, Pamukova’da son yolculuğuna uğurlanırken şehidimizin hayat hikayesi ortaya çıktı.

GÜNDEM 04.02.2020, 14:38 Editör: Ebru Bulut
Şehidimizin hayat hikayesi...
banner48

ŞEHİDİN HAYAT HİKAYESİ

Pamukovalı Uzman Çavuş Halil Demir, 1989'da ilçeye bağlı Bacıköy Mahallesi'nde Süleyman - Süheyla çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ablası Sevgi'nin ardından dünyaya gelen Halil'in ardından Mücahit isimli kardeşi dünyaya geldi.

ACI HABERİ İSTANBUL’DA ALDILAR

Babası Süleyman Demir, ailesiyle birlikte İstanbul'a giderek fabrikalarda çalışmaya başladı. Çeşitli fabrikalarda çalışan baba Demir, bir süre önce emekli oldu. İstanbul Tuzla'da yaşadıkları evi satın alan baba Demir, halen çalışmaya devam ediyor. Ailesi yaz aylarında Pamukova'da, kış aylarında İstanbul'da yaşayan Halil Demir'in ablası Sevgi'nin doğum yaptığı ve acılı ailenin, Halil Demir'in şehit haberini de İstanbul'da öğrendi.

UZMAN ÇAVUŞLUĞA 2012'DE BAŞVURDU

Pamukova'da bir fabrikada çalışan Demir, 2012 yılında uzman çavuşluğa başvurdu. Eğitimin ardından göreve başlayan Halil Demir, son olarak Çanakkale'deki bir birlikte görev yapıyordu. Sözleşmesi 1,5 ay önce yenilenen ve görevlendirme ile Suriye sınırına gönderilen Uzman Çavuş Halil Demir, son olarak diğer TSK birlikleriyle beraber İdlib'e gitti.

Yorumlar (0)