banner2

banner1

banner22

SEDAŞ aboneleri uyardı

SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü, yazılı açıklama yaparak Salı ve Çarşamba günlerinde kuvvetli fırtına yaşanacağını söyleyerek aboneleri uyardı.

GÜNDEM 15.02.2021, 21:14 Editör: Ebru Bulut
SEDAŞ aboneleri uyardı
banner48

KUVVETLİİ FIRTINA UYARISI

SEDAŞ, kuvvetli fırtına hakkında vatandaşları uyardı. SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada, Salı ve Çarşamba günlerinde kuvvetli fırtına beklenildiğini ve meydana gelecek elektrik devrilmesi ile kablo kopması gibi durumlarda SEDAŞ mobil uygulaması ve ihbar hatlarına ulaşarak ihbarda bulunabileceği belirtildi. SEDAŞ, olarak tüm önlemlerin en üst düzeyde alındığı açıklamada kuvvetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle can ve mal güvenliğine ilişkin tedbirlerin önemini vurgulandı.

“HER SAAT GÖREV BAŞINDA OLACAĞIZ”

SEDAŞ’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Tüketicilerimizin dikkatine, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Kocaeli ve Sakarya illerini içine alan bölgede Salı ve Çarşamba günleri, saatte hızı 102 km’ye ulaşabilecek kuvvetli fırtına beklenmektedir. Bu nedenle meydana gelebilecek elektrik direği devrilmesi ve kablo kopması gibi durumlar halinde akıllı telefonlara indirilebilen SEDAŞ Mobil uygulaması, 0530 919 19 19 no’lu WhatsApp ihbar hattı ve 186 numaralı müşteri iletişim hattı aracılığıyla kurumumuzu bilgilendirmenizi rica ederiz. Günlerdir süren zorlu hava koşullarında abonelerimizin mağduriyet yaşamamaları ve enerji hizmetinden faydalanmaya devam edebilmeleri adına operasyon kapasitesi artırılan ekiplerimiz, günün her saati görev başında olacaklardır. 20 bin kilometrekarelik alanda, 3,7 milyon nüfus ve 1,9 milyon aboneye elektrik hizmeti sağlayan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) olarak, yaşanabilecek arızalara karşı gerekli tüm önlemlerimizi en üst düzeyde uygulamaktayız. Kuvvetli fırtına ve kar yağışı nedeniyle can ve mal güvenliğine ilişkin tedbirlerin önemini hatırlatır, bilgilerinize sunarız” 

Yorumlar (0)