banner2

banner1

banner22

SEAH’ta aşı kuyruğu

65 yaş üzeri vatandaşların korona aşısı için sisteme tanımlanmasıyla birlikte hastanelerde aşı kuyrukları ve izdiham oluştu. SEAH’ta oluşan yoğunluk hasta olmasak bari dedirtti.

GÜNDEM 12.02.2021, 11:32 Editör: Ebru Bulut
SEAH’ta aşı kuyruğu
banner48

28 günün ardından sağlık çalışanlarına koronavirüs aşısı uygulamasında, ikinci doza dün geçildi. İkinci aşılamada, 1 milyon 100 bin sağlık çalışanının 4 günde aşılanması planlanıyor. Sağlık çalışanlarının yanı sıra 65 yaş üzeri vatandaşların bugünden itibaren aşılamasına başlanıldı.

TIKLIM TIKLIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugünden itibaren 65 yaş üzeri vatandaşların korona aşısı için sisteme tanımlanacağını duyurmasının ardından vatandaşlar hastanelere akın etti. Sabah saatlerinden itibaren aşı randevusu alan vatandaşlar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere aile sağlığı merkezleri ve özel hastaneleri doldurdu.

KORONAYA DAVET

SEAH'ta sabah saatlerinde aşı için uzun kuyruklar oluşurken, koridorlar adeta iğne atsan yere düşmez hale geldi. Aşı olmak için oluşan yoğunluk resmen koronaya davetiye çıkardı. SEAH'ta daha önce bir günde vurulan aşı sayısı 70'i bulmazken sabah saatlerinde polikliniklerde bir saat içinde yapılan aşı sayısı 130'u geçti. Sakarya'da aşılanan kişi sayısı sabah saatlerinde 32 bini geçti.

Yorumlar (0)