banner2

banner1

banner22

SEAH yine gündemde

Vaka sayılarıyla sık sık gündeme gelen Sakarya, bu kez de SEAH’ta yaşanan olaylarla gündeme geldi. SEAH’a acil tedavi için giden çok sayıda vatandaşın yoğunluk yaşandığı söylenerek farklı hastanelere gönderildiği iddia edildi. Bayram tatili boyunca polikliniklerinde kapanacağı Sakarya’da ise vatandaşları ‘hastalanmama’ telaşı sardı…

GÜNDEM 10.05.2021, 16:02 Editör: Ebru Bulut
SEAH yine gündemde
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Koronavirüs vakalarındaki sert artışlar nedeniyle sık sık gündeme gelen Sakarya, yaklaşık 6 aydır Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan olaylarla da gündeme gelmeye başladı. Bazı vatandaşlar hem sosyal medyada hem de farklı forumlarda SEAH acilde yaşadıkları sorunları anlattı. Bazı vatandaşlar kendi araçlarıyla hastaneye gelmelerine rağmen hastaneye kabul edilmeden farklı hastanelere gönderildiklerini iddia ederken yetkililerin bu konuyla ilgili açıklama yapmasını istedi.

İHBAR HATTIMIZA ULAŞTI

Öte yandan 0543 264 99 54 numaralı Haberlisin.com Haber İhbar Hattımıza ulaşan bir vatandaş, “Zaten tam kapanma var, korkarak hastaneye geldik. Önce pandemi hastanesine ardından da Toyota Hastanesine gönderildik. Sonuçta 3 hastane gezdik ve tekrar SEAH’a geri döndük. Benim kendi aracım var, peki aracı olmayanlar ne yapacak? Bu insanlar nasıl bu kadar yer gezecek? Yoğunluk var denilerek farklı yerlere gönderdiler ama geri döndük 1 saat sonra, yine aynı yere geldik. Bu şekilde mi sayıyı azaltacaklar?” dedi.

YOĞUNLUK YAŞANMAYA BAŞLANDI

Öte yandan SEAH acil servisten diğer hastanelere çok sayıda kişinin yönlendirilmesi nedeniyle başta Yenikent ve Toyota hastanesi olmak üzere özel hastanelerin acil birimlerinde de ciddi bir yoğunluğun yaşanmaya başladığı öğrenildi. SEAH Acile gelen hastaların ‘Başka yere gidin, orada bakmazlarsa geri gelin biz bakarız’ diyerek kayıt oluşturmadan hastaların gönderilmesi iddialarıyla ilgili olarak ise İl Sağlık Müdürlüğü tarafından araştırma başlatılacağı öğrenildi. Öte yandan geçtiğimiz gün bir hasta yakınının hiçbir müdahalede bulunulmadan kendi hastalarının geri gönderilmesine sinirlendiği ve kayıt yapılmadan, tansiyon bile ölçülmeden kendilerinin geri gönderildiğini belirterek şikayette bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)