banner2

banner1

banner22

'Sayın Bakanım hiç de öyle değil, ben yaşadım'

Sağlık Bakanı Koca'nın filyasyon sistemiyle ilgili yaptığı paylaşıma cevap veren Dr. Ürkmez, annesini belirtileri olmasına rağmen filyasyon uygulamasına kayıt ettiremediğini belirtti. AK Parti İl Yöneticisinin babası da Bakan Koca'ya, “Sayın Bakanım, hiç de öyle değil. Ben yaşadım” diye yazdı.

GÜNDEM 18.09.2020, 11:02 Editör: Aysima Kortak
'Sayın Bakanım hiç de öyle değil, ben yaşadım'
banner48

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bıraktıklarını söyleyerek, “Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz. İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acille hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil” şeklinde paylaşım yaptı.

“SEMPTOMU OLMASINA RAĞMEN…”

Bakan Koca'ya yanıt veren Dr. Furkan Ürkmez, durumun anlatılan gibi olmadığını iddia ederek, “Bir sağlık çalışanı olarak, #AdapazarıİlçeSağlık Müdürlüğü’ne defalarca bildirmeme rağmen, pozitif kişiyle temaslı olan ve semptomu olan annemi filyasyon sistemine dahil edemedim. Sayın @drfahrettinkoca, dedikleriniz Sakarya’da uygulanmıyor @SakaryaValiligi @saglikbakanligi” diye yanıt verdi.

SAKARYA'DAKİ UYGULAMAYI ELEŞTİRDİ

AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Nihat Baltaoğlu'nun babası Vedat Baltaoğlu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Sakarya'daki uygulamayı eleştirdi. Baltaoğlu, “Sayın Bakanım hiç de öyle değil. Ben yaşadım. Yıllardır siyasette kaldım. Neyle gidersen ister araban ister toplu taşıma dediler. Polis bile bakmıyor yüzüne. Özel hastaneyi aradım geldi devletin kapısından aldı. Teşekkürler Sakarya Bilge Hastanesi” diye yazdı.


Yorumlar (1)
Kilic 6 ay önce
Kimse uymuyor maske yok ya kolda ya çenede çarşamba pazarı öyle pazarcilarda maske yok kismen takıyorlar 10 kişide 2 belki akşam üstü iğne atsan dusmicek derecede denetim yok çok duyarsız olmuşuz yazık bu kadar emek verenlere Allah yardimcimiz olsun