banner2

banner1

banner22

Sayılar korkutuyor

Sakarya'da günlük test sayısı 3 binleri aşarken yalnızca son bir haftada günlük binden fazla pozitif vaka ile karşılaşıldı. Yayılma hızının bu şekilde devam etmesi durumunda yalnızca 1 ay içerisinde tüm şehrin koronavirüs hastası olacağı belirtildi.

GÜNDEM 04.12.2020, 11:23 Editör: Ebru Bulut
Sayılar korkutuyor
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

VAKA SAYILARI ARTIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yüzde yüz artış olan iller arasında açıkladığı Sakarya'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlara yüzde 90 oranında uyulduğunun açıklanmasına rağmen vaka sayılarında artış devam ediyor. Haberlisin.com editörlerine özel olarak bilgi veren yetkililer; günlük 3 bine yakın test yapıldığını ve son bir haftada günlük ortalama vaka sayısının ise binin üzerinde olduğunu belirtti.

EĞER YAYILIM DÜŞMEZSE...

Yayılım hızındaki korkutucu artışın en kısa sürede kontrol altına alınması gerektiğini belirten yetkililer, yayılma hızının bu şekilde devam etmesi halinde 1 ay içerisinde şehirdeki herkesin koronavirüse yakalanacağını belirtti. Özellikle ilçelere bağlı bazı mahallelerde maske ve sosyal mesafe kuralına uyma konusunda insanların hala ciddiyet sağlamadığını belirten yetkililer, yoğun bakım yatak sayısının ardından hastanede boş yatakta kalmadığını belirtti.

Yorumlar (0)