banner2

banner1

banner22

Sayı artıyor

Hac-Umre organizasyonu yapan firma tarafından dolandırıldıklarını iddia eden bir gurup Cumhuriyet Polis Karakolu’na giderek şikayetçi oldular. Manevi değerleriyle oynandığını ileri süren vatandaşlar, “Umreye gitmek isterken, karakola geldik”

GÜNDEM 30.05.2018, 12:25
Sayı artıyor
banner48

PARALARI VERDİK

Hac-Umre Organizasyonu yapan E.Tur’a Ramazan umresi için para yatırdıklarını söyleyen polis emeklisi Rasim Türker, “Eşim ve baş komiser arkadaşımın eşine de referans oldum. Oda İstanbul’dan gelerek bizimle birlikte Umreye gitmek için gerekli işlemleri yaptırarak para yatırdı. Ramazanın ilk günü Umrede olacaktık. Pasaportlarımızı verdik, 3750 dolar para ödedik, makbuzumuzu aldık. Umre günü yaklaştığında aradığımızda türlü bahanelerle karşılaştık” dedi.

VİZE SORUNU ÇIKTI DİYE OYALADI

Vizede sorun çıktı, yok şöyle oldu, böyle oldu diye Ramazan’ın ilk gününe kadar organizasyon firması tarafından sürekli oyalandığını aktaran Türker, “15 Mayıs yani Ramazan’ın ilk gününden beride kendisine ulaşamıyorum. Benim telefonumu engellemiş. Firmaya gittiğimde de yetkili kimseyi bulamıyorum. Oraya bir çocuk koymuşlar, bir şey bilmediğini söylüyor” şeklinde konuştu.

EŞİMİN ŞEKERİ ÇIKTI

Eşinin şeker hastası olduğunu ve bu olaylar yüzünden şekerinin çıktığını da ileri süren Rasim Türker, “Eşim gönülden arzuladığı yere gidemedi ve çok üzüldü.  Düşmez, kalkmaz bir Allah. Tamam sıkıntılar olabilir, o zaman bizi oyalama ver kardeşim pasaportlarımızı, paramızı bizde başka firmayla gidelim. Ama yok hala oyalama taktiği yapıyorlar” dedi.

CANIMIZA TAK DEDİ

Artık canına tak ettiğini ve çareyi karakola gelmekte bulduğunu belirten Türker, “Allahın yoluna gidiyoruz, benim ne yapmam gerekiyor. Bir Müslüman manevi değerlerle oynar mı? 15-20 gündür bunun peşindeyiz, işimizi gücümüzü bıraktık. Ulaşamayınca bizde Cumhuriyet Polis Karakolu’na gelerek şikayetçi olduk. Biz pasaportlarımızı ve paramızı istiyoruz. Bizim manevi değerlerimizle oynayanların cezasını çekmesini istiyoruz” diye konuştu.

SON ÇARE KARAKOLA GELDİK

 Aynı kafilede yer alan bir diğer mağdur ise İzzet Ay. İzzet Ay’da eşi ile birlikte Ramazan ayına kutsal topraklarda girmek için aynı firmaya para ödemiş. “15 Mayıs’ta kutsal topraklarda olmayı umarken, bugün karakolda soluğu aldık” diyen İzzet Ay; “Ramazan ayının ortasına geldik. Bir haftadır ‘pasaportlar çıkmadı’ dedi. Sonra ‘sizinkiler çıktı, 5 kişininki kaldı onlarla uğraşıyorum’ dedi. Ardından ‘biletlerde problem oldu’ dedi. Ramazanın ortasına geldik biz hala Umre’ye gidemedik. Kendisine de ulaşamayınca son çare karakola geldik, şikayette bulunduk. Bizim gibi mağdurlar var. Bizim kafile 15 kişilikti. Bizim ulaştığımız 9 kişi oldu. Umre yerine karakola geldik. Davacı ve şikayetçiyiz” dedi.

Haber: Hatice Mamay

[ilgili-haber=19680]

[ilgili-haber=19664]

 

Yorumlar (0)